Hotel Mövenpick Wrocław

Hotel Mövenpick Wrocław

Marka  Mövenpick ostatnio mocno się rozwija na polskim rynku. Niecałe trzy tygodnie temu informowaliśmy o tym, że hotel tej marki powstaje nad poznańskim Jeziorem Maltańskim (Hotel Mövenpick Poznań), a Grupa Accor znowu poinformowała o nowej inwestycji - tym razem we Wrocławiu. 

Nie będzie to tym razem nowy budynek, a już istniejący budynek funkcjonującego tu wcześniej Hotelu Grand. Grupa Accor podpisała umowę franczyzy ze spółką Rafin. 

Hotel ten mieści się naprzeciwko Dworca Głównego we Wrocławiu. To historyczny budynek, który aktualnie przechodzi przebudowę, za którą odpowiedzialna jest wrocławska pracownia Greg Architekci. Zarządcą obiektu będzie wrocławska spółka Cohm, która należy do grupy kapitałowej inwestora. 

Hotel Grand oferował 180 pokoi, więc przypuszczamy, że Hotel Mövenpick Wrocław również tyle będzie oferował. Chyba, że przebudowa hotelu okaże się bardziej rozbudowana.

Hotel Mövenpick Wrocław to czwarty hotel tej marki w Polsce. Trzy pozostałe powstają w Kołobrzegu, Zakopanem i w Poznaniu Mövenpick to szwajcarska marka z portfolio Grupy Accor. Cechuje ją 5-gwiazdkowy standard i nowa jakość wypoczynku w segmencie premium. 

Otwarcie hotelu pod nowym szyldem planowane jest na początek 2023 roku.