Hotel KS Posnania

Hotel KS Posnania

Nowy hotel w Poznaniu się szykuje. Przy ulicy Słowiańskiej 78, na terenie należącym do KS Posnania, powstanie hotel z pokojami i apartamentami. Co ciekawe, powstanie on na nasypie z ziemi. 

Inwestorami są Piotr Voelkel i Zuzanna Stern. Pan Piotr jest założycielem katowickiego biura KWK Promes. Pani Zuzanna zaś związana jest z działającym na terenie KS Posnani ośrodkiem rekreacji i rozrywki Laba.Land, a także z fundacją, która prowadzi prywatną szkołę O!mega zlokalizowaną również na tym samym terenie. 

Inwestor poinformował w mediach, że wygrał konkurs ogłoszony przez prywatnego poznańskiego inwestora. Wcześniej w tym miejscu miał powstać aparthotel, którego projekt stworzyć miało biuro MVRDV (te samo, które projektowało biurowiec Bałtyk). 

Co znajdzie się w nowym hotelu w Poznaniu?

Oprócz pokoi i apartamentów znajdziemy tam również siłownię, kort do squasha i tereny do rekreacji dla seniorów i dzieci. Uchwalony na działce plan miejscowy zakłada dwie możliwości:

1) Powierzchnia zabudowy hotelu będzie miała do 1500 mkw. Powstanie nie więcej niż 4 kondygnacje nadziemne. Maksymalna wysokość będzie wynosić do 16,5 metra. 

2) Powierzchnia zabudowy hotelu będzie miała do 3000 mkw, 2 kondygnacje i maksymalną wysokość do 8,5 metra.

„Wyzwania projektowe ogromne. Zmiany klimatu to jeden z najważniejszych problemów, z jakimi współcześni architekci muszą się mierzyć. Chcieliśmy, by nasze budynki przyczyniały się do nich w jak najmniejszym stopniu i tworzyły przyjazną przestrzeń miejską” - czytamy na Facebooku pracowni KWK Promes.