Holiday Inn Warsaw Mokotów

Holiday Inn Warsaw Mokotów

9 października 2017 roku w Warszawie IHG (InterContinental Hotels Group) podpisało umowę franczyzową z 5th Avenue Holding na hotel Holiday Inn Warsaw Mokotów. Jest to jedna z czołowych firm hotelarskich na świecie, która rozszerza swoją działalność w Polsce. Nowy hotel będzie posiadał 370 pokoi w centrum największej dzielnicy biznesowej stolicy, skąd blisko będzie do centrum oraz do lotniska.

Oprócz 370 pokoi, w Holiday Inn Warsaw Mokotów zostanie stworzona jedna z największych sal konferencyjnych w Warszawie, dzięki czemu miejsce to stanie się doskonałą bazą do organizacji targów, konferencji i spotkań branżowych. Sala ta będzie wyposażona również w Open Lobby - miejsce, w którym goście będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, pracować, odpocząć, a także nawiązywać znajomości. Open Lobby do 2019 roku stanie się standardem w hotelach Holiday Inn, dzięki czemu bary oraz restauracje będą mogły zwiększyć swój obrót nawet o 20%. Dużym atutem będzie również dobra lokalizacja. Od lotniska będzie dzieliła go zaledwie piętnastominutowa droga, a odległość od centrum to jedyne 5 kilometrów.

Holiday Inn Warsaw Mokotów nie jest pierwszym hotelem, na który IHG podpisuje umowę z 5th Avenue Holding. Firma zainteresował się już wcześniej Holiday Inn Express Warsaw Mokotów, który oferuje 167 pokoi. 5th Avenu Holding jest grupą specjalizującą się w nieruchomościach komercyjnych oraz działalnością deweloperską w segmencie mieszkaniowym. Duże znaczenie ma dla firmy nabywanie i modernizacja obiektów oraz zarządzenie nieruchomościami.

Dyrektor do spraw rozwoju IHG w Polsce Miguel Martins uznaje, że inwestycje w Warszawie są bardzo rentowne ze względu na duży rozwój turystyki oraz  ośrodków biznesowych w Warszawie. 

IHG prowadzi w Polsce 9 działających hoteli w takich miastach jak Kraków, Bydgoszcz, Łódź czy Warszawa, natomiast 7 obiektów tej firmy jest obecnie w budowie

INFORMACJA PRASOWA