Hi Piotrkowska 155

Hi Piotrkowska 155

Hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami to jeden z budynków wchodzących w skład kompleksu Hi Piotrkowska 155 powstającego, jak sama nazwa wskazuje, przy ulicy Piotrkowskiej 155 w Łodzi. Oprócz 7-piętrowego hotelu w kompleksie znajdzie się również połączona z nim 19-piętrowa wieża biurowa oraz 5-piętrowy budynek biurowy.

Nowy kompleks ma ożywić turystykę w mieście. Powstaje na najbardziej rozpoznawalnej ulicy w mieście, pośród zabytkowych kamienic, przez co projekt kompleksu musiał zostać skonsultowany i zatwierdzony przez miejskiego konserwatora zabytków. Sama ulica to najdłuższa promenada handlowa Europy, przez co jest uczęszczana przez turystów z całego świata.

Hi Piotrkowska 155 oprócz bazy noclegowej poszerzy również zaplecze konferencyjne, a także powierzchnię biurową i handlowo-usługową. Dwa z budynków wchodzących w skład nowo powstającego w Łodzi kompleksu posiadać będą 4 000 mkw powierzchni handlowo-usługowej oraz 21 000 mkw przestrzeni biurowej klasy A+. W trzecim budynku, czyli hotelu funkcjonującym pod światową marką Hampton by Hilton, znajdzie się także konferencyjna powierzchnia z salami biznesowymi, w których lokalni przedsiębiorcy i nie tylko będą organizować swoje firmowe eventy typu konferencje, szkolenia czy negocjacje.

Budowa budynków kompleksu ma się zakończyć w pierwszej połowie 2020 roku.