Hala Sportowo-Widowiskowa

Hala Sportowo-Widowiskowa

Budowa Hali Sportowo-Widowiskowej ma zostać ukończona już niedługo, bo w drugiej połowie 2018 roku. Obiekt ten powstaje przy Stadionie MOSiR w Radomiu. Zgodnie z planami architektów, budynek powstaje na planie koła. 

Jest to wielofunkcyjny obiekt, który potrafił sprostać ogólnoświatowym standardom. Już niedługo będzie można przeprowadzać tutaj rozgrywki w różnych dyscyplinach sportów halowych, ale nie tylko. Miejsce to spełniać będzie również funkcję organizacji wydarzeń kulturowych, wystaw, a także konferencji. 

Hala Sportowo-Widowiskowa będzie mogła pomieścić 5 tysięcy gości w podziale na 3700 miejsc stałych oraz 1300 miejsc ruchomych – teleskopowych. Odpowiedzialny za finalizację projektu jest prezydent miasta Radosław Witkowski, zadanie to stanowi dla niego priorytet.

Budynek składać się będzie z dwóch części. Większa część będzie na planie okręgu, a mniejsza – prostokąty. Inauguracja rozpoczęcia budowy odbyła się w maju 2016 roku. Prace idą sprawnie, o czym ciągle informują aktualne newsy z budowy, dlatego możemy się spodziewać, że Hala Sportowo Widowiskowa w Radomiu zostanie oddana do użytku według planowanej daty.