Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection

Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection

Do Polski wchodzi nowa marka hotelowa - WorldHotels Crafted Collection. Pierwszy hotel tej marki należącej do Best Western powstanie przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Jego oficjalna nazwa to Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection i powstanie w miejsce, gdzie miał powstać obiekt pod marką Sadie Best Western. Co się stało i czym wyróżnia się nowa w Polsce marka? 

Przy Krakowskim Przedmieściu miał zostać otwarty hotel pod szyldem Sadie Best Western z segmentu upscale. Miał powstać w miejscu po byłym hotelu Harenda. Jednak pandemia pokrzyżowała plany i hotel marki nie zostanie otwarty w tym miejscu. Na jego miejsce jednak powstanie obiekt należący również do BWH Hotel Group - tylko funkcjonujący pod inną marką: WorldHotels Crafted Collection.

Hotele tej marki wyróżniają się designem inspirowanym lokalnymi wpływami. Marka należy do grupy marek sieci marketingowej WorldHotels, przejętej przez BWH w 2018 r. Aktualnie na całym świecie istnieje w niej około 300 niezależnych hoteli i kurortów pod soft brandami WorldHotels Luxury, Elite, Distinctive i Crafted Collection. Pod tą ostatnią marką powstało jak na razie tylko 7 hoteli na całym świecie: w USA, Holandii, Anglii i Szwecji. Tym ciekawiej, że kolejny obiekt powstanie właśnie w Polsce, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 

– WorldHotels Crafted Collection stwarza idealną szansę biznesową dla hotelarzy, którzy chcą dołączyć do silnej i rozpoznawalnej marki. W ramach sieci zapewniamy współpracę opierającą się na wzajemnym zaufaniu, dając naszym partnerom przestrzeń na stworzenie hotelu według ich własnego planu. Mamy nadzieję, że nowy brand, rozwijający się pod skrzydłami WorldHotels, będzie atrakcyjny dla polskich hotelarzy – mówiła Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca BWH Hotel Group na Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję przy okazji wprowadzania nowej marki na rynek.

Otwarcie nowego warszawskiego Flaner Hotel WorldHotels Crafted Collection planowane jest na marzec przyszłego roku, więc już całkiem niedługo. W środku obiektu znajdzie się m.in. 66 pokoi, apartamenty na poddaszu oraz przestrzeń konferencyjno-eventowa o powierzchni 400 m kw.

Hotel będzie połączeniem nowoczesnego designu z historycznymi wnętrzami. Sercem nowego hotelu będzie reprezentacyjny, wysoki hall. 

Jesteśmy bardzo ciekawi nowej marki!