Elektrownia Powiśle

Elektrownia Powiśle

Elektrownia Powiśle to modernizowany kompleks budynków biurowych, w których znaleźć ma się zarówno część handlowa, jak i gastronomiczna.  Na terenie Elektrowni Powiśle będą luksusowe apartamenty na wynajem i pięciogwiazdkowy hotel butikowy.

Rewitalizacja budynków trwa od 2016 roku i dobiega końca. Powoli do Elektrowni Powiśle wprowadzają się pierwsi najemcy.

Budynki mieszczą się przy dawnej kotłowni i od ulicy Zajęczej. Trwają prace nad konstrukcjami wewnątrz zabytków i wykorzystaniem zabytkowej cegły. Inwestorem jest firma White Star Real Estate.

Będzie to jeden z najbardziej innowacyjnych przykładów rewitalizacji w tej części Europy. Nowoczesna architektura i wykorzystanie zabytkowej bazy robią wrażenie. Lokalizacja Elektrowni Powiśle też ma znaczenie. Położenie wśród wszechobecnej zieleni i bliskość Wisły sprawiają, że obiekt ten będą wybierały zapewne osoby pragnące wypoczynku, jak i organizatorzy spotkań biznesowych, ceniący sobie ciszę i spokój.

Ten unikalny projekt wielofunkcyjny, korzystający z dziedzictwa i nieodłącznych wartości aktywów, ma duży potencjał i przyciąga wielu warszawiaków. Elektrownia Powiśle będzie oferowała również zaplecze biznesowe. Nowoczesne sale konferencyjne na Powiślu będą cieszyć się dużym powodzeniem wśród przedsiębiorców z Warszawy i całego województwa mazowieckiego.