Aiden by Best Western@Łódź

Aiden by Best Western@Łódź

Tej marki jeszcze u nas w kraju nie było! Aiden by Best Western@Łódź - tak będzie nazywał się Hotel Reymont w Łodzi. Trwają prace nad dostosowaniem obiektu do wymogów marki.

Hotel Reymont mieści się w samym centrum Łodzi, niedaleko Manufaktury. Pod nowym szyldem zaoferuje swoim gościom 61 pokoi i unikatowe aranżacje wnętrz. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia KM Rubaszkiewicz, która zaprezentowała już koncepcję nowego hotelu. Hotel ten wchodzi w skład grupy Polskiego Holdingu Hotelowego, a PHH ma już doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na polski rynek hotelarski. 

– Marka Aiden by Best Western da nową jakość hotelowi Reymont. Aiden by Best Western@Łódź będzie pierwszym hotelem tej marki otwartym w Polsce. Mamy duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych marek na rynek, jako pionierzy wprowadzaliśmy nowe marki hotelowe: Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Renaissance, a także Moxy. Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej pozycji, żeby z marką Aiden by Best Western w Łodzi odnieść kolejny sukces - podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Dostosowanie hotelu do standardów nowej marki obejmie odświeżenie budynku z zewnątrz, nadanie nowoczesnego stylu wewnątrz, a także przeprowadzenie zmian zagospodarowania terenu dla poprawy jego funkcjonowania. Projekt zakłada też nowe podświetlenie wejść oraz iluminacje elewacji i gzymsów. Pojawi się też podświetlane logo marki Aiden nad wejściem do budynku. Warto wspomnieć, że marka Aiden stawia bardzo na tożsamość hotelu i miejsca, w którym on się znajduje. Nie ma dwóch podobnych hoteli tej marki na świecie. Hotel ma odzwierciedlać lokalny design, gościnność i otwartość odwiedzanego miasta.

– Chcemy przywrócić świetność hotelu designem nawiązując do czasów jego powstania. Chcemy podkreślić charakter miejsca kolorystyką „jawnie wyjętą” z dzieł malarskich artystów z okresu powstania hotelu, zaakcentować dekoracje we wnętrzach – mówi główny projektant z pracowni KM Rubaszkiewicz, Konrad Rubaszkiewicz. 

W łódzkim hotelu zobaczymy zestawienie jasnych, delikatnych barw piaskowych z kolorem głębokiego granatu i odważnymi kolorami mebli przywołującymi widoki niczym z obrazów artystów fowizmu. Wnętrza hotelu inspirowane będą nowojorskim stylem Hamptons. 


Co wyróżnia hotele marki Aiden by Best Western? Przede wszystkim nieskrępowany luz, swoboda i relaks. To hotele butikowe pozwalające gościom na stworzenie niezapomnianych wrażeń i wspomnień. 

Brzmi bardzo interesująco. Jesteśmy ciekawi tej nowej marki.