61 307 02 98
Porównaj obiekty

Brak obiektów w porównaniu

Grupowe zapytanie

Brak obiektów do grupowego zapytania

 

Hotel Pałac Staniszów | Jelenia Góra | Konferencje

Typ obiektu: pałac

Adres:
Staniszów 100
58-500 Jelenia Góra
dolnośląskie

Wyświetl numer
Wyświetl e-mail
Sprawdź dostępność Przejdź na stronę www
drukuj

Opis

O nas

Jest nam niezmiernie miło powitać Państwa w Pałacu Staniszów. Od czterech lat dokładamy wszelkich starań, by XVIII ? wieczny zespół pałacowo ? parkowy przywrócić do dawnej świetności. Kierunek naszych działań wyznacza nie tylko zawodowe doświadczenie i wykształcenie, ale przede wszystkim życiowa pasja.

Rodzinny charakter naszego przedsięwzięcia, jak również profesjonalny zespół pracowników przyczynił się do tego, że w zrujnowanych murach pałacu udało się nam stworzyć miejsce magiczne. Mamy nadzieję, iż pobyt w naszym domu dostarczy Państwu wielu przeżyć i niezapomnianych chwil.

Pałac

Późnobarokowa, dwukondygnacyjna budowla z końca XVIII wieku założona została na planie prostokąta. W połowie XIX wieku do głównego korpusu dobudowano dwa skrzydła otwierające się na wewnętrzny ogród w stylu francuskim, którego zamknięcie stanowi klasycystyczny ?Dom Kawalera? zwieńczony małą wieżą z dzwonnicą i zegarem.

Historyczny charakter wnętrz pozwoli Państwu przenieść się w niezwykłą atmosferę panującą w dawnej siedzibie arystokratycznej.

Dom Kawalera

Swoją obecna architekturę zawdzięcza przebudowie z 1818 r. Pierwotnie jednokondygnacyjna budowla kryta dachem mansardowym, pełniąca funkcję powozowni. Przebudowany w duchu neoklasycyzmu zyskał drugą kondygnację, przekrycie płaskim dachem i efektowną wieżyczkę z zegarem, z której roztacza się niezapomniany widok na Karkonosze.

Obecnie w Domu Kawalera mieści się 6 przytulnie urządzonych pokoi. Budynek Domu łączy z Pałacem ogród francuski z centralną fontanną, alejkami i parterami.

Hotel otrzymał wyróżnienie "Złoty Standard"

Sale konferencyjne - Hotel Pałac Staniszów

Pięć sal konferencyjnych pozwala na organizację szkoleń, konferencji oraz spotkań biznesowych w odpowiadającym Państwa potrzebom otoczeniu. Zróżnicowana wielkość poszczególnych pomieszczeń stwarza warunki do przyjęcia od 100 osób w Sali Balowej poprzez 40 w Sali Lustrzanej do 10 w kameralnych gabinetach – chińskim i niebieskim. Sale wyposażone są w łącza internetowe, telewizyjne, flip chard- y i ekrany.
Liczba miejsc w ustawieniu

Teatr

Podkowa

Szkoła
Sala Balowa Sala Balowa 120 80 80
Sala Lustrzana Sala Lustrzana 60 40 40
Sala Kominkowa Sala Kominkowa 40 20 20
brak zdjęcia Sala Chińska 12 8 8
brak zdjęcia Sala Niebieska 12 8 8

Sale bankietowe - Hotel Pałac Staniszów

Restauracja

Różnorodność pomieszczeń restauracyjnych pozwoli zjeść w niezwykłym otoczeniu romantyczną kolację w salach kominkowych, przeprowadzić spotkanie biznesowe w ustronnych gabinetach, zorganizować duże przyjęcie rodzinne lub konferencję w Sali Balowej, jak również zasiąść przy lampce wina w pomieszczeniach baru i kawiarni.

Atmosfera sal restauracyjnych, starania szefa kuchni i obsługi sprawią, iż pobyt w nich będzie ucztą dla ciała i duszy.

Sala Balowa

Pieczołowicie odrestaurowana, przestronna Sala Balowa pozwala na organizację szkoleń, konferencji, koncertów, imprez kulturalnych, bali i bankietów.

Dodatkowo do Państwa dyspozycji pozostają dwa gabinety ? Chiński i Niebieski, doskonale nadające się do organizacji kameralnych spotkań.
Liczba miejscw ustawieniu

Teatr

Podkowa

Bankiet
Sala Balowa 80 80 80
Sala Lustrzana 40 40 40
Sala Kominkowa 30 30 30
brak zdjęcia Sala Chińska 8 8 8
brak zdjęcia Sala Niebieska 8 8 8

Pokoje - Hotel Pałac Staniszów

Nasze pokoje

W Pałacu Staniszów znajduje się 30 pokoi dwuosobowych z możliwością pojedynczego wykorzystania; w tym trzy apartamenty. Każdy z pokoi charakteryzuje się indywidualnym wystrojem wnętrza dopasowanym, w zależności od położenia, do charakteru każdego kolejnego miesiąca lub znaków zodiaku.

Tak różnorodne podejście do wystroju wnętrza sprawi, iż każdy z Państwa znajdzie swój ulubiony pokój, niezależnie od pory roku i zodiakalnych sympatii.

I piętro

Reprezentacyjne pomieszczenia pierwszego pietra zostały zaadaptowane na pokoje gościnne, których wystrój odpowiada charakterowi każdego kolejnego miesiąca. Na tej kondygnacji do Państwa dyspozycji pozostaje 12 pokoi.

II piętro

W przytulnych skosach poddasza mieści się kolejnych 11 pokoi, które tym razem odpowiadają poszczególnym znakom zodiaku. Z pokoi drugiego piętra rozpościera się niezapomniany widok na piękno naszej okolicy.
Przy recepcji ? Apartament ?Cztery Pory Roku?

Budynek Domu Kawalera

Obecnie w Domu Kawalera mieści się 6 przytulnie urządzonych pokoi. Budynek Domu łączy z Pałacem ogród francuski z centralną fontanną, alejkami i parterami.

Usługi dodatkowe
W Pałacu Staniszów czeka na Państwa szereg atrakcji kulturalnych w postaci koncertów, wystaw, przedstawień teatralnych, występów kabaretowych. Ponadto istnieje możliwość organizacji przejażdżek bryczką po parku i okolicy wraz z piknikiem; zimą proponujemy kulig z pochodniami. Na miejscu do Państwa dyspozycji są rowery, konie, ściana wspinaczkowa.
Komentarze

Aktualnie brak komentarzy dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj komentarz!

Dodaj komentarz
Ocena*:
Partnerzy

Formularz zapytania grupowego

Twoje zapytanie zostanie wysłane bezpośrednio do zaznaczonych obiektów konferencyjnych. Średni czas odpowiedzi wynosi do 24h.
* - pola obowiązkowe

DANE OSOBOWE:

Data Wydarzenia, czas trwania, liczba sal:

liczba uczestnikow:

liczba pokoi:

INFORMACJE DODATKOWE:

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies Zamknij zamknij