Zwiedzanie Zakopanego - co warto zobaczyć?

Jeśli czekają Cię szkolenia w górach lub konferencje w województwie małopolskim, to mamy świetną propozycję! Podróż służbowa to taki wyjazd, który można przy okazji potraktować jako pretekst do zwiedzania. Przykładowo, jeśli wybierasz się na konferencje w Zakopanem, to czekają tam na Ciebie różnorodne atrakcje, dzięki którym po prostu miło spędzisz czas po pracy. Ten obszar Polski ma bardzo dużo do zaoferowania i to tak naprawdę niezależnie od pory roku. W Zakopanem po prostu nie da się nudzić, co udowodnimy w tym artykule.

Już od jakiegoś czasu na naszym blogu publikujemy wpisy, z których możesz dowiedzieć się m.in. jakie atrakcje w Kielcach czekają na Ciebie lub jakie są ciekawe miejsca w Gdyni. Idąc za ciosem, dziś przeniesiemy się właśnie w góry. Zaprezentujemy tu atrakcje w Zakopanem, które sprawią, że Twój pobyt w mieście będzie wprost niezapomniany. Przy okazji zapraszamy Cię na naszą stronę, na której znajduje się mapa obiektów konferencyjnych. Umieściliśmy na niej m.in. ciekawe hotele na konferencję w Zakopanem. Znajdziesz na niej zarówno sale konferencyjne w centrum miasta, jak i hotele dla dorosłych, które są oddalone od zgiełku codzienności. Jednak nie przedłużając już, zapraszamy do lektury! Oto Zakopane - atrakcje.


W jakie miejsca warto się udać podczas pobytu w Zakopanem?

Zakopane oraz jego okolice to odpowiednie miejsce na wyjazd służbowy. Choć wielu osobom kojarzy się ono głównie z urlopem, to jednak w mieście można skutecznie połączyć pracę z wypoczynkiem. Zanim jednak wybierzesz się w tę podróż, koniecznie musisz dokładnie sprawdzić atrakcje - Zakopane. Wiedza o tym, co Cię czeka na miejscu z pewnością usprawni pakowanie na wyjazd służbowy. Od razu uprzedzamy, że lista pt. Zakopane - co warto zobaczyć, będzie bardzo długa! Miasto położone jest u podnóża zachwycających Tatr, które zapewniają liczne atrakcje zarówno dla miłośników aktywności fizycznej, jak i dla tych, którzy chcą wypocząć.

Zdecydowanie najbardziej popularnymi miejscami są tam Krupówki i Gubałówka. To jednak dopiero początek tego, co warto zobaczyć w Zakopanem. Przede wszystkim warto się udać do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wbrew pozorom to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale też dla osób dorosłych, które są m.in. ciekawe otaczającej ich rzeczywistości. Odpowiadając na pytanie, Zakopane - co zwiedzić, nie możemy też pominąć Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego, którego główny gmach mieści się na Krupówkach. Co ciekawe, budynek ten zaprojektował sam Stanisław Witkiewicz.


Zakopane - co warto zobaczyć?

A skoro już o Witkiewiczu mowa, to ciekawe miejsca w Zakopanem reprezentuje też Willa Koliba. Obecnie jest to Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza. Trzeba dodać, że obiekt ten był pierwszym domem, który wybudowany został w stylu zakopiańskim, opierającym się na projekcie Witkiewicza. Jeśli zastanawiasz się, co zobaczyć w Zakopanem, to obowiązkowy punkt stanowi również Galeria Sztuki XX wieku znajdująca się w Willi Oksza. Pozostając w tym temacie, jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, wstąp też do Galerii Władysława Hasiora.

Zakopane - atrakcje turystyczne to jednak nie tylko piękna architektura. W mieście czeka również Muzeum Oscypka Zakopane. To obowiązkowy punkt dla fanów tego góralskiego serka. Podczas wizyty w obiekcie możesz poznać szereg ciekawostek i historii związanych z tradycjami pasterskimi, a także zobaczysz etapy produkcji oscypka. Mało tego - na koniec będziesz też miał możliwość własnoręcznego wyrobienia tegoż przysmaku. A teraz Zakopane - ciekawe miejsca dla tych, którym zależy na bezpośrednim kontakcie z przepiękną naturą. Otóż w mieście znajduje się kolej linowa na Kasprowy Wierch, z której można podziwiać naprawdę malowniczą panoramę. W ramach ciekawostki dodamy, że owa kolej funkcjonuje od 1936 roku.


Co zwiedzić w Zakopanem?

Pytanie o to, co można zwiedzić w Zakopanem, sprawia, iż szykujemy kolejną długą propozycję miejsc! Na początek polecamy zwiedzić Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz Muzeum Karola Szymanowskiego, które mieści się w pięknej Willi Atma. Bardzo atrakcyjne jest również Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Koniecznie odwiedź też Witkiewiczówkę, czyli miejsce, w którym nie tylko mieszkał, ale i pracował Witkacy. Jeśli chodzi o to, co zwiedzić w Zakopanem, to kolejny obowiązkowy punkt na mapie miasta stanowi Zespół Dworsko-Parkowy w Kuźnicach. Miejsce to znajdziesz w drodze na wspomnianą wcześniej kolejkę na Kasprowy Wierch.

Atrakcje turystyczne w Zakopanem to również Dom do góry nogami, który znajduje się w pobliżu Krupówek. A jeśli są Ci bliskie ekstremalne przeżycia, to polecamy Zjazd pontonem z Wielkiej Krokwi. Tak, to nie jest żart! Pontonem można zjechać... ze skoczni narciarskiej, co dostarcza śmiałkom absolutnie niezapomnianych wspomnień! Z kolei w ramach spotkania integracyjnego warto udać się do Iluzja Park. To nic innego, jak miejsce przepełnione interaktywnymi iluzjami, które gwarantują dobrą zabawę - i to nawet wielogodzinną! Wskazując na to, jakie są atrakcje w Zakopanem, nie możemy też pominąć Góralskiego Ślizgu, czyli dużej zjeżdżalni, na której można się ścigać z innymi osobami.


Zakopane - atrakcje dla dorosłych

Zakopane - atrakcje dla dorosłych także nie zawodzą! Zdecydowanie warto udać się tam na rafting, czyli spływ pontonowy. Atrakcja ta dostarcza nie tylko ciekawych wrażeń, ale też zapewnia wypoczynek, przygodę oraz oczywiście cudowne widoki. W Zakopanem możesz również udać się z grupą na paintball albo offroad. Tego typu propozycje zawsze stanowią dobry wybór - a zwłaszcza, kiedy tłem są piękne góry. Będąc w Zakopanem nie można też przejść obojętnie obok możliwości organizacji biesiad. Szczerze polecamy tego typu rozwiązania - szczególnie po pracy, aby zintegrować grupy gości.

Uważamy, że równie ciekawym rozwiązaniem są przejażdżki skuterami śnieżnymi czy quadami - w zależności od pory roku. Obowiązkowym punktem jest też szusowanie na nartach, a później rozkoszowanie się niepowtarzalnym smakiem grzańca. Jak widzisz, zabytki w Zakopanem to nie jedyna atrakcja czekająca w tym mieście. Ci, którzy chcą się oderwać od obowiązków i spędzić czas inaczej, niż na co dzień, zdecydowanie nie powinni narzekać na brak atrakcji. Uważamy, że w Zakopanem tak naprawdę każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie - dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i rodzin z dziećmi.


Zakopane - atrakcje na jeden dzień

Może się też zdarzyć, że Twój czas na zwiedzanie po pracy będzie dość ograniczony. Niemniej jednak, jeśli dysponujesz całą dobą, to naprawdę jesteś w stanie zobaczyć sporą część atrakcji w mieście. Przede wszystkim kieruj się na słynne Krupówki, czyli serce Zakopanego, które tętni życiem nie tylko w sezonie. Czekają tam różnorodne knajpy, restauracje, bary i sklepy. Polecamy skosztować choć jednego lokalnego przysmaku, a także kupić pamiątki.

To, co można zobaczyć w Zakopanem w ciągu doby, to także Gubałówka, z której rozciąga się najbardziej znana panorama na Tatry i Zakopane. Przy okazji trzeba też podkreślić, że na Gubałówkę można się dostać przynajmniej na dwa sposoby. Pierwszym jest samodzielne wejście, na które trzeba liczyć około 40 minut. Drugi sposób to skorzystanie z kolejki terenowej. Jeśli masz ograniczony czas, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się to drugie rozwiązanie, oczywiście pod warunkiem, że nie trafisz na długą kolejkę oczekujących turystów. Zakopane - zwiedzanie nie może zostać zaliczone bez wizyty w Snowlandii, czyli Śnieżnym Labiryncie. To nic innego, jak dość popularny park rozrywki znajdujący się pod Wielką Krokwią. Czekają w nim nie tylko śnieżne korytarze, ale też tor saneczkowy oraz duże igloo z różnorodnymi rzeźbami.


Darmowe atrakcje - Zakopane

W mieście dostępne są też darmowe atrakcje - Zakopane. Przykładem jest chociażby Stary Kościół, a raczej kameralna świątynia, która została w całości wykonana z drewna modrzewiowego. Ciekawie prezentuje się też Kościół na Harendzie. Kolejne miejsce, które musi się znaleźć na Twojej liście pt. co trzeba zobaczyć w Zakopanem, to punkt widokowy Antałówka. Wejście tam, wbrew pozorom, wcale nie jest aż nadto wymagające, a z kolei widoki zapierają dech! To propozycja głównie dla tych osób, które męczy zgiełk miasta. Oczywiście wejście tam jest zupełnie darmowe.

Podobnie ma się kwestia górskich wędrówek. Jeśli Twoja podróż służbowa do Zakopanego pozwoli Ci na spędzenie sporej ilości czasu na szlakach, to nawet się nie zastanawiaj. W tym zakresie polecamy przede wszystkim udać się na Morskie Oko, Halę Gąsienicową czy Rusinową Polanę. Równie atrakcyjne są Sarnia Skała, Dolina Białego, Dolina Kościeliska czy Nosal. A jeśli wędrówki i górskie wspinaczki są Twoją pasją, to być może zdecydujesz się zdobyć któryś ze szczytów w Zakopanem. Przypomnimy tylko, że czeka tam na Ciebie najwyższy szczyt Polski, czyli Rysy, a także najtrudniejszy szlak w tatrach, a więc Orla Perć.


Wieczorne atrakcje - Zakopane

Zakopane - atrakcje na jeden dzień nie zawierały wieczornych atrakcji, które czekają w mieście. Wskażemy zatem, gdzie warto się udać po pracy, by się trochę odprężyć. W tym zakresie Zakopane - co zobaczyć to przede wszystkim AquaPark, w którym znajduje się przestronny basen z wydzielonymi torami oraz część rekreacyjna dla tych, którym zależy na relaksie. A skoro wskazaliśmy już na atrakcje wodne, to idąc tym tropem, musimy wspomnieć o Termach w Zakopanem. Na gości czeka m.in. kompleks basenów termalnych Termy Bukovnia, który znajduje się kawałek dalej od Zakopanego, dokładnie w Bukowinie Tatrzańskiej. Nam bardzo spodobały się też Chochołowskie Termy, które są największym kompleksem termalnym na całym Podhalu.

Ponadto, jeśli jeszcze zastanawiasz się, Zakopane - co warto zwiedzić wieczorem, to poza słynnymi Krupówkami, możesz się udać do jednego z wyżej opisanych muzeów. Obiekty te często są otwarte do późnych godzin. A na koniec atrakcja, której na pewno nie zapomnisz. Wieczorami udaj się na kulig po Zakopanem. Długie przejażdżki w rytm muzyki regionalnej w towarzystwie grzańca brzmią nieco filmowo, ale uwierzcie nam - wrażenia są naprawdę przednie!


Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Crocus

Hotel Crocus

Zakopane
Zespół Pensjonatów Antałówka***

Zespół Pensjonatów Antałówka***

Zakopane
Zespół Pensjonatów Dolina Białego***

Zespół Pensjonatów Dolina Białego***

Zakopane

Mogą Cię Zainteresować również

Hotele dla dorosłych

Hotele dla dorosłych

Podróż służbowa

Podróż służbowa

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?

Pakowanie na wyjazd służbowy - co powinieneś ze sobą wziąć?