Zaproszenie na wigilię firmową

Wigilia firmowa to bez wątpienia jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń. W końcu długie rozmowy ze współpracownikami przy smacznych kulinariach i wizja zbliżającego się wolnego to gwarancja wyśmienitego nastroju! W jednym z naszych ostatnich artykułów podjęliśmy ten temat, pisząc, gdzie zorganizować wigilię firmową, a dziś pójdziemy o krok dalej, podpowiadając, jak napisać zaproszenie na wigilię pracowniczą. Zapraszamy do lektury!


Zaproszenie na wigilię firmową - mail

Zaproszenie na wigilię zakładową można wysłać mailem. To bardzo wygodna forma, dzięki której w szybki sposób przekażesz pracownikom informacje o dacie, miejscu i godzinie spotkania. Należy jednak pamiętać, aby poprosić o potwierdzenie obecności, ponieważ zapewne będziesz musiał przekazać wiadomość o liczbie gości dla obsługi lokalu, który zdecydowałeś się wynająć. Zaproszenie na firmowe spotkanie świąteczne może też mieć inny charakter. Możesz na przykład wydrukować spersonalizowane zaproszenia i zostawić je na biurku każdego pracownika. Na pewno będą zaskoczeni! Wówczas można w jakiejś części wspólnej biura umieścić listę, na której będą mogły wpisać się osoby zainteresowane udziałem w takim wydarzeniu. Pamiętaj też o pracownikach, którzy przebywają poza biurem. Może zdarzyć się tak, że akurat w momencie pozostawiania namacalnych zaproszeń któryś z pracowników będzie miał wolne lub akurat będzie pracował zdalnie. Wówczas to po prostu prześlij mu maila lub zadzwoń. Zaproszenie na wigilię dla pracowników powinno zostać przekazane jak najszybciej, by każdy mógł sobie zaplanować przynajmniej te kilka wolnych godzin. 


Zaproszenie na wigilię firmową - tekst

Zaproszenie na spotkanie wigilijne firmowe może mieć oficjalny charakter lub przeciwnie, dość luźny. Wszystko zależy od tego, jaka atmosfera panuje na co dzień w biurze. Jeśli Wasze stosunki można określić jako koleżeńskie, a nawet przyjacielskie, i wszyscy po prostu siebie lubicie, wówczas możesz postawić na luzacką, zabawną treść zaproszenia. W takim wypadku spotkanie wigilijne zaproszenie na wigilię firmową tekst może brzmieć niczym wiadomość od Świętego Mikołaja, który po całorocznej obserwacji pracowników postanowił się z nimi spotkać, bo właśnie tak zgranej ekipy potrzebuje w swoich zastępach. Jeśli jednak zależy Ci na zdecydowanie bardziej formalnym charakterze i zastanawiasz się, jak napisać zaproszenie na wigilię firmową, to po prostu postaw na konkrety.

Najprościej będzie napisać: "Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników na spotkanie wigilijne, które odbędzie się [data] o godzinie [godzina] w [miejsce]. Proszę o potwierdzenie swojej obecności do [data]".

Do takiego formalnego zaproszenia możesz również dołączyć życzenia świąteczne, które będą bardzo miłym akcentem. Powyższe zaproszenie na wigilię firmową wzór tekstu jest uniwersalne, więc można je wykorzystać w każdej firmie z różnorodnych branży.


Zaproszenie na wigilię firmową - szablon

Tak, jak treść zaproszenia na wigilię firmową, tak i jego szablon może się różnić. Zaproszenia zwykle drukowane są na kartkach w kolorze czerwieni, granatu lub butelkowej zieleni. Barwy te związane są bezpośrednio ze świętami, a uroku dodają im brokatowe akcenty lub wstążki. Podobnie jest z wirtualnymi zaproszeniami, które przesyłane są mailem. Zaproszenie pracowników na wigilię nie powinno być jedynie suchą informacją. Warto jest stworzyć ładną grafikę, która będzie wykonana w sposób estetyczny. Wbrew pozorom nie zajmuje to dużo czasu i nawet osoby, które na co dzień się tym nie zajmują, są w stanie w prosty sposób stworzyć piękne zaproszenie. Można wyszukać w sieci wzór zaproszenia na wigilię firmową albo skorzystać z darmowych programów graficznych, np. strony Canva. Znajdują się tam liczne grafiki, gify, animacje oraz szereg gotowych szablonów, które wystarczy jedynie uzupełnić odpowiednią treścią. Gdy pracownicy otrzymają zaproszenia, zwykle rozpoczynają się w firmie rozmowy na temat zbliżającego się wydarzenia. Niektórzy zastanawiają się nad wigilia firmowa dress code, inni nad prezentem dla szefa i team liderów, a w przypadku spotkań odbywających się w biurze, rozpoczynane są prace nad dekoracjami.


Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałeś się, jak stworzyć tekst zaproszenia na spotkanie opłatkowe. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak życzyć udanej imprezy!


Mogą Cię Zainteresować również

Jak zorganizować wigilię firmową?

Jak zorganizować wigilię firmową?

Jak się ubrać na wigilię firmową?

Jak się ubrać na wigilię firmową?