W jaki sposób dezynfekowane są sale konferencyjne?

Właściciele obiektów konferencyjnych wraz z ich obsługą dokładają największych starań, by pobyt w każdym pomieszczeniu wiązał się z poczuciem bezpieczeństwa. Pisaliśmy o tym ostatnio w artykule Bezpieczeństwo podczas szkolenia i konferencji. Dziś pragniemy nieco rozwinąć ten temat, przybliżając kwestię dezynfekcji sal konferencyjnych. Może nie wszyscy wiedzą, ale można ją wykonać na kilka różnych sposobów. 

Fot. Pinterest

Ostatni rok pokazał, jak ważne jest dbanie o higienę pracy, a co za tym idzie, o bezpieczeństwo. Zdecydowanie jest to nauczka, która zostanie w naszym życiu na długie lata. Warto więc dowiedzieć się, na czym dokładnie polega dezynfekcja przestrzeni (w tym przypadku sal konferencyjnych) i ile jest jej rodzajów.

Podstawy dezynfekcji

W rozważaniach o dezynfekcji nie można pominąć absolutnych podstaw, które dotyczą dokładnego dbania o własne dłonie i przedmioty osobiste, takie jak chociażby telefon czy laptop. W wielu obiektach konferencyjnych znajdą Państwo m.in. automatyczne dozowniki oraz stacje do dezynfekcji - naprawdę nie należy ich omijać. Za taką podstawę uznać można także systematyczne czyszczenie mebli codziennego użytku - tj. biurek, krzeseł czy stołów.

Fot. Pinterest

Oprysk i zamgławienie sal konferencyjnych

Skuteczną formą dezynfekcji jest użycie zamgławiaczy. Świetnie sprawdzają się one w dużych, wielkopowierzchniowych obiektach konferencyjnych. Z zamgławiacza uwalniany jest środek dezynfekujący, który wraz z silnym podmuchem powietrza rozpościera się po całej przestrzeni i dociera do każdego, nawet najmniejszego zakamarka. To bardzo skuteczna metoda, która znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa uczestników konferencji i innych spotkań biznesowych. Metodą dezynfekcji podobną do zamgławiacza jest specjalny oprysk. Polega on na rozpyleniu w przestrzeni roztworu, który także zwalcza wszelkie wirusy i bakterie

Fot. Pinterest

Ozonowanie sal konferencyjnych

Kolejną skuteczną i popularną metodą jest ozonowanie. Polega ono na dostarczaniu gazowego ozonu, który miesza się z powietrzem w pomieszczeniu. W rezultacie, oczyszcza ono pomieszczenie z bakterii, wirusów, grzybów oraz z nieprzyjemnych zapachów. Należy dodać, że urządzenia do ozonowania są bardzo wydajne i można z nich korzystać także w mieszkaniu. Polecane są one zwłaszcza dla alergików.


Fot. Pinterest

Technika połączona ze zdrowym rozsądkiem

Powyższe przykłady efektywnie wpływają na bezpieczeństwo organizatorów i gości biznesowych. I choć te metody pozwalają czuć się bezpiecznie i swobodnie, to wciąż należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości czy o częstym myciu rąk. Bez samodyscypliny trudno będzie wrócić do szeroko pojętej normalności sprzed pandemii. Jesteśmy jednak przekonani, że połączenie częstej dezynfekcji pomieszczeń ze zdrowym rozsądkiem da rezultaty w postaci komfortowych warunków pracy.

Mogą Cię Zainteresować również

Bezpieczeństwo podczas szkolenia i konferencji

Bezpieczeństwo podczas szkolenia i konferencji