W jaki sposób dezynfekowane są sale konferencyjne?

Właściciele obiektów konferencyjnych wraz z ich obsługą dokładają największych starań, by pobyt w każdym pomieszczeniu wiązał się z poczuciem bezpieczeństwa. Pisaliśmy o tym ostatnio w artykule Bezpieczeństwo podczas szkolenia i konferencji. Dziś pragniemy nieco rozwinąć ten temat, przybliżając kwestię dezynfekcji sal konferencyjnych. Może nie wszyscy wiedzą, ale można ją wykonać na kilka różnych sposobów. Ostatni rok pokazał, jak ważne jest dbanie o higienę pracy, a co za tym idzie, o bezpieczeństwo. Zdecydowanie jest to nauczka, która zostanie w naszym życiu na długie lata. Warto więc dowiedzieć się, na czym dokładnie polega dezynfekcja przestrzeni (w tym przypadku sal konferencyjnych) i ile jest jej rodzajów.

Podstawy dezynfekcji

W rozważaniach o dezynfekcji nie można pominąć absolutnych podstaw, które dotyczą dokładnego dbania o własne dłonie i przedmioty osobiste, takie jak chociażby telefon czy laptop. W wielu obiektach konferencyjnych znajdą Państwo m.in. automatyczne dozowniki oraz stacje do dezynfekcji - naprawdę nie należy ich omijać. Za taką podstawę uznać można także systematyczne czyszczenie mebli codziennego użytku - tj. biurek, krzeseł czy stołów.


Oprysk i zamgławienie sal konferencyjnych

Skuteczną formą dezynfekcji jest użycie zamgławiaczy. Świetnie sprawdzają się one w dużych, wielkopowierzchniowych obiektach konferencyjnych. Z zamgławiacza uwalniany jest środek dezynfekujący, który wraz z silnym podmuchem powietrza rozpościera się po całej przestrzeni i dociera do każdego, nawet najmniejszego zakamarka. To bardzo skuteczna metoda, która znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa uczestników konferencji i innych spotkań biznesowych. Metodą dezynfekcji podobną do zamgławiacza jest specjalny oprysk. Polega on na rozpyleniu w przestrzeni roztworu, który także zwalcza wszelkie wirusy i bakterie


Ozonowanie sal konferencyjnych

Kolejną skuteczną i popularną metodą jest ozonowanie. Polega ono na dostarczaniu gazowego ozonu, który miesza się z powietrzem w pomieszczeniu. W rezultacie, oczyszcza ono pomieszczenie z bakterii, wirusów, grzybów oraz z nieprzyjemnych zapachów. Należy dodać, że urządzenia do ozonowania są bardzo wydajne i można z nich korzystać także w mieszkaniu. Polecane są one zwłaszcza dla alergików.Technika połączona ze zdrowym rozsądkiem

Powyższe przykłady efektywnie wpływają na bezpieczeństwo organizatorów i gości biznesowych. I choć te metody pozwalają czuć się bezpiecznie i swobodnie, to wciąż należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości czy o częstym myciu rąk. Bez samodyscypliny trudno będzie wrócić do szeroko pojętej normalności sprzed pandemii. Jesteśmy jednak przekonani, że połączenie częstej dezynfekcji pomieszczeń ze zdrowym rozsądkiem da rezultaty w postaci komfortowych warunków pracy.

Mogą Cię Zainteresować również

Bezpieczeństwo podczas szkolenia i konferencji

Bezpieczeństwo podczas szkolenia i konferencji