TOP Lokalizacje: Najlepsze obiekty konferencyjne w Łodzi


Zaletą miasta Łodzi jest jego historyczny charakter. Niemal wszystkie dzielnice mają pewne elementy związane z dawną świetnością miasta fabryk i manufaktur. Wśród ulic można znaleźć piękne, stare budynki, takie jak dawne fabryki, spichlerze czy browary. Wiele z nich wykonano z czerwonej cegły, co wyróżnia łódzką panoramę na tle innych miast w Polsce. Duża liczba połączeń komunikacyjnych (drogi krajowe, autostrady, koleje państwowe, lotnisko) sprawiają, że region ułatwia organizację wydarzeń biznesowych, sportowych i kulturalnych. Jakie są top lokalizacje w Łodzi? Które hotele sprzyjają podróżom służbowym? Jakie są najlepsze sale konferencyjne w Łodzi?


Duże hale z podwieszanymi sufitami stanowią doskonałe miejsce na organizację koncertów i pokazów. Kameralne kamieniczki odremontowano i dostosowano do standardów najlepszych hoteli w kraju. Spacerując po Łodzi, na każdym kroku można dostrzec zabytkowe fasady, skosztować kulinarnych specjałów ziemi łódzkiej oraz.... korzystać z rozbudowanej infrastruktury biznesowej.  


Sale konferencyjne w Boutique Hotel's III w Łodzi

W stolicy województwa łódzkiego, w Łodzi znajduje się Boutique Hotel's III. Jego największa zaletą jest prestiżowa lokalizacja, która zapewnia świetne skomunikowanie ze wszystkimi dzielnicami miasta. Wystarczy wyjść z hotelu, aby znaleźć się na słynnym deptaku przy ulicy Piotrkowskiej. Obiekt należy do polskiej grupy hotelowej CFI, która posiada 14 lokalizacji na terenie całego kraju. Jest to najlepszy dowód na wysoką jakość świadczonych usług. Mimo to hotel nie spoczywa na laurach, ciągle wprowadzając udoskonalenia do swojej oferty.

Hotel jest doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na noclegu w centrum Łodzi. Bliskość dworców i punktów przesiadkowych komunikacji miejskiej zachęca do postoju podczas podróży służbowej. W Boutique Hotel's III można obsłużyć 150 uczestników szkoleń i konferencji w Łodzi. Dostępnych jest 5 sal konferencyjnych oraz profesjonalne zaplecze gastronomiczne. W budynku znajdują się 2 restauracje. Jedna z nich serwuje dania kuchni włoskiej, a druga- amerykańskiej. 


Profesjonalne zaplecze w Double Tree By Hilton w Łodzi

Czterogwiazdkowy Double Tree by Hilton oferuje 200 pokoi o powierzchni 27 m2. Na najbardziej wymagających klientów czeka luksusowy Apartament Prezydencki. Wnętrza zachowane są w eleganckim stylu, a jednocześnie zapewniają niezbędne zaplecze hotelowe. Pod względem biznesowym, Double Tree By Hilton nie przegrywa ze swoją konkurencją. Całkowita wielkość przestrzeni eventowej wynosi 1200 m2, w czego skład wchodzi aż 13 sal konferencyjnych. Pomieszczenia można ze sobą łączyć, bądź dzielić je na mniejsze części. Sala Balowa umożliwia obsługę 300 gości podczas przyjęć i bankietów.


Dostępny jest również kameralny Boardroom, który może przysłużyć się podczas zebrań rozmów kwalifikacyjnych lub negocjacji. Wykorzystany sprzęt audiowizualny spełnia standard 3D dla dźwięku i obrazu. Pozwala to przeprowadzić prelekcję na międzynarodowym poziomie. W restauracji Four Colors może zasiąść 200 osób, ciesząc się smakiem wyśmienitych potraw, drinków i deserów.


Indiustralne wnętrza Fabryki Wełny Hotelu & SPA w Łodzi

Fabryka Wełny Hotel & SPA również spełnia standard obiektów 4-gwiazdkowych. Oferuje 105 miejsc noclegowych w 54 pięknych pokojach zachowanych w stylu industrialnym. Wykorzystanie dużych okien oraz ścian z surowej cegły sprawia, że we wnętrzach panuje niepowtarzalna atmosfera, charakterystyczna dla pofabrycznej Łodzi. Dostępne są także dwuczęściowe apartamenty na szczycie budynku. Zaplecze gastronomiczne tworzą dwie restaurację: Przędzalnia i Wzorcownia. Design i funkcjonalność obydwóch pomieszczeń sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas przyjęć okolicznościowych, bankietów oraz wigilii firmowych.


Na terenie Fabryki Wełny znajduje się 6 sal o charakterze konferencyjno-bankietowym, których łączna powierzchnia wynosi 650 m2. Po połączeniu pojedynczych pomieszczeń można uzyskać przestrzeń dla 450 uczestników konferencji, prelekcji i seminariów. Salę można dostosować do wielkości spotkania, wykorzystując tylko jej część. Niezależność oraz indywidualne wyposażenie audiowizualne każdego z modułów pozwala prowadzić kilka spotkań w tym samym czasie.


Butikowy hotel w Łodzi, czyli Hotel Tobaco

Jeśli planujemy wydarzenie o bardziej kameralnym charakterze i zależy nam na oryginalności, zdecydowanie warto postawić na 3-gwiazdkowy Hotel Tobaco. Obiekt jest prawdziwą gratką dla miłośników ciekawej architektury oraz designerskich wnętrz. Hotel powstał w budynku dawnej Fabryki Wełny. Zachwyca zarówno piękną fasadą, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi we wnętrzach. Zapewnia to pełen komfort wypoczynku dla klientów indywidualnych, osób podróżujących służbowo, uczestników i organizatorów imprez w Łodzi. Na tych ostatnich, czeka aż 7 sal konferencyjnych o różnej wielkości. Sprawdzają się doskonale podczas małych spotkań, jak i większych szkoleń i warsztatów.


Jane i przestronne wnętrza idealnie łączą się z industrialną architekturą, soczystymi kolorami oraz minimalizmem wystroju, tworząc miejsce, które jest jedyne w swoim rodzaju. Największa sala Hotelu Tobaco może obsłużyć 130 osób w układzie teatralnym. Pokoje hotelowe są zgodne z ogólną koncepcją budynku, wyróżniając się swoją oryginalnością. W ofercie znajduje się 180 miejsc noclegowych.


Konferencja na terenie Manufaktury w Łodzi- Vienna House Andel's

Vienna House Andel's to 4-gwiazdkowy kompleks położony w najbardziej charakterystycznej części Łodzi, czyli na terenie słynnej Manufaktury. Obiekt wyróżnia się nowoczesnym designem, który łączy się z zabytkową architekturą całego budynku. Goście mogą poczuć klimat pofabrycznych pozostałości, który tak mocno wyróżnia Łódź na tle innych miast. Jest to doskonale miejsce na organizacje konferencji, szkoleń, prezentacji, sympozjów i kongresów, a każde z tego typu wydarzenie spotyka się z ogólnym zachwytem wszystkich uczestników.


Vienna House Andel's udostępnia 14 nowoczesnych sal konferencyjnych wyposażonych w niezawodny sprzęt audiowizualny oraz system ścian modułowych. Całość jest dobrze nagłośniona, posiada dostęp do naturalnego światła oraz internetu. Maksymalnie w obiekcie można zantagonizować event dla ponad 800 osób. Równie rozbudowana jest baza sal bankietowych oraz pokoi hotelowych. Podczas bankietu przy okrągłych stołach może zasiać ponad 500 gości. Wnętrza pokoi i apartamentów łączą soczyste kolory z surową cegłą, metalem i drewnem.


Najlepsze sale konferencyjne w Łodzi muszą mieć w sobie coś wyjątkowego i znacznie przekraczać podstawowe wymagania organizacji wydarzeń biznesowych. Obiekty na naszej liście, spełniają wymagania organizacji zarówno małych szkoleń, jak i prestiżowych eventów. Posiadają nowoczesne zaplecze noclegowe oraz restauracje, które cieszą się dobrą opinią. Dzięki podkreśleniu wyjątkowego, pofabrycznego klimatu miasta, nasze wydarzenie zyskuje oryginalność, jakiej nie zapewnią nam żadne inne miejsca w Polsce. 

Polceane obiekty konferencyjne

DoubleTree by Hilton Łódź

DoubleTree by Hilton Łódź

Łódź
Boutique Hotel's III

Boutique Hotel's III

Łódź
Hotel Tobaco***

Hotel Tobaco***

Łódź
Vienna House Andel's Lodz****

Vienna House Andel's Lodz****

Łódź
Fabryka Wełny Hotel & Spa

Fabryka Wełny Hotel & Spa

Łódź