Szkolenia i konferencje na Mazurach- ciekawe miejsca i nietypowe pomysły!

W obecnych czasach coraz rzadziej mamy możliwość przebywania na łonie przyrody, dlatego doceniamy jej drogocenny wpływ na poprawne funkcjonowanie naszego organizmu i dobre samopoczucie. Dlatego poszukując miejsca konferencyjnego czy hotelu na wyjazd integracyjny, często kierujemy się ku województwu warmińsko-mazurskiemu. Szkolenia na Mazurach pozwalają cieszyć się naturą oraz spróbować regionalnej kuchni, a z sal konferencyjnych oraz pokoi hotelowych rozciąga się malownicza panorama na lasy i jeziora. Mamy duży wybór obiektów o wysokim standardzie i profesjonalnej obsłudze. Zebraliśmy dla Was kilka powodów, dlaczego warto zorganizować szkolenie i konferencję na Mazurach. Jakie miejsca są najciekawsze? I które hotele pozwolą poczuć nam prawdziwą atmosferę regionu?


Konferencja nad jeziorem-tylko na Mazurach


Gdy myślimy o Mazurach, pierwszym naszym skojarzeniem są jeziora. I słusznie, ponieważ Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym i podróżniczym teren. Konferencje na Mazurach dają nieograniczone możliwości wędkowania, pieszych wędrówek i plażowania. Liczne rezerwaty i parki są siedliskami dla rzadkich gatunków ryb i ptaków. Jak jednak w niebanalny sposób można wykorzystać atut, jakim jest jezioro?  Jednym z ciekawszych pomysłów na szkolenie na Mazurach oferuje Hotel Mikołajki.


Obiekt zlokalizowany jest na Wyspie Ptasiej przy jeziorze Mikołajskim w Mikołajkach. Budynek zaprojektowano w taki sposób, że sprawia wrażenie unoszącego się na tafli wody. Samo spędzanie czasu w tym zachwycającym miejscu zapewnia wiele radości i zachwytów! Część noclegowa Hotelu Mikołajki położona jest na wyspie, natomiast sale konferencyjne na półwyspie. Oba skrzydła zostały połączone pomostem, przez który Goście przewożeni są hotelowymi melexami. Jak widać, na Mazurach jeziora ją nieodłącznym elementem codzienności. Żyjące w nich ryby są podstawą regionalnej kuchni, a piękne krajobrazy towarzyszą nam na każdym kroku.


Nocleg w mazurskich domkach


Szkolenia i konferencje na Mazurach choć zapewniają wiele przyjemnych doznań, przede wszystkim są formą pracy. Spotkania potrafią trwać długie godziny, a prowadzone debaty mogą mocno zmęczyć. W obu tych przypadkach warto zapewnić sobie możliwość noclegu w wygodnych pokojach, albo indywidualnych domkach. Hotel Ognisty Ptak położony w  samym sercu Mazur, tuż nad malowniczym jeziorem Świecajty posiada w swojej ofercie pokoje hotelowe, domki typu bungalow oraz luksusowe apartamenty. Czym jednak wyróżnia się na tle konkurencji? Niesamowitym klimatem i wygodą pobytu!


Otoczenie przyrody pozwala się wyciszyć i wypocząć. Wszystkie pokoje są w pełni umeblowane i wyposażone w łazienki. Wyjątkowy klimat można poczuć w kameralnych domkach z tarasem i kominkiem. Do dyspozycji uczestników szkoleń i konferencji jest bezprzewodowy internet i telewizja, a w sejfach można przechowywać ważne dokumenty czy sprzęt techniczny. W zaciszu pokojów hotelowych można w spokoju wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Właśnie tak pracuje i wypoczywa się na Mazurach! Tutaj każdy Gość może poczuć się swobodnie!


Wodne atrakcje sposobem na integracje

Wybierając Mazury na cel wyjazdu służbowego, możemy być pewni, że nikt nie będzie się nudził. Można tutaj odnaleźć wiele ciekawych zabytków, a pomniki przyrody, zamki i pałace rozrzucone są po całej mapie województwa warmińsko-mazurskiego. Niezależnie, czy zdecydujemy się na kameralny pensjonat, czy duży ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy, możemy spodziewać się wielu ciekawych form spędzania czasu wolnego. 


Hotel Robert’s Port Lake Resort & SPA posiada ekskluzywny Salon SPA Witalna Przystań, w którym znajduje się siedem gabinetów kosmetycznych i salonów masażu. Goście mogą korzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych i rekreacyjnych. Warto pamiętać, że w biznesie wygląd jest naszą wizytówką. Bycie zadbanym i wypoczętym, nie tylko poprawia naszą efektywność, ale i wiarygodność. Do dyspozycji jest także Centrum Wellness z basenem, jacuzzi, saunami i ścieżką Kneippa. Dzięki obecności portu można skorzystać z łodzi motorowych, wiosłowych, rowerów wodnych, kajaków, sprzętu do wędkowania. Hotel Robert’s Port Lake Resort & SPA można zorganizować imprezy integracyjne czy wystawne bankiety w żeglarskim stylu, a każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy! 


Regionalna kuchnia formą cateringu

Mazury to także wyjątkowa kuchnia. Ciekawe połączenia smaków, aromatyczne potrawy oparte na naturalnych składnikach oraz rodzinny klimat lokali restauracyjnych, są pewnego rodzaju wizytówką regionu. Specjalnością są zdecydowanie ryby w wielu formach i odsłonach. Dzięki dużej ilości jezior są łatwo dostępne i zawsze świeże. W menu nie może zabraknąć także raków i dań wykorzystujących dary natury, takie jak owoce leśne czy grzyby.


Wśród wyjątkowych miejsc konferencyjnych o ciekawej kuchni, warto zwrócić uwagę na Bajkowy Zakątek znajdujący się w urokliwej wsi Guzowy Piec. Kompleks rozlokowany jest na blisko 5 hektarach lasu. Niemal na każdym kroku można dostrzec wiele elementów związanych z tradycją i folklorem regionu. Znajduje się tutaj Restauracja pod Kogutem, która specjalizuje się właśnie w w daniach kuchni regionalnej i polskiej.  Kucharze chętnie wykorzystują sezonowe składniki, a uzupełnieniem karty dań są fikuśne desery z owocami. Ciekawą propozycją na spotkanie formowe jest ognisko w stylu staropolskiej biesiady. Tego typu wydarzenia tworzą niezapomniane wspomnienia.


Szkolenia i konferencje na Mazurach posiadają swój wyjątkowy klimat i niepowtarzalny charakter, jakich nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu w Polsce. Połączenie nowoczesności z kulturą regionu tworzy ciekawą ofertę, która dostosowuje się do potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Puszkując miejsca idealnego, warto przybliżyć się do przyrody i wykorzystać jej naturalne walory. Wtedy praca staje się przyjemnością, a sala konferencyjna miejscem budowania czegoś wielkiego.