Śniadanie w hotelu - jak wygląda i jak się zachować?

Nie ma to jak rozpocząć dzień od pysznego, pożywnego śniadania! Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w hotelu - powinieneś szczególną uwagę zwrócić właśnie na ten posiłek. O ile jednak w domu możesz przygotować to, na co tylko masz ochotę, o tyle w hotelu sprawa wygląda zgoła inaczej. Po pierwsze, są różne rodzaje śniadań, a po drugie - obowiązują specjalne zasady, o których trzeba pamiętać.

W dzisiejszym artykule będzie nas interesowało właśnie szeroko pojęte śniadanie w hotelu. Napiszemy m.in. o tym, jak ono wygląda, jak się zachować, jak się ubrać oraz... jakie są największe błędy w czasie śniadania w hotelu. Jeśli więc interesuje Cię ta tematyka, to koniecznie zostań z nami!


Śniadanie w hotelu - jak wygląda i jak się zachować?

Śniadanie hotelowe najczęściej ma formę otwartego szwedzkiego stołu. Wówczas na gości czekają różnorodne składniki, spośród których możliwe jest skomponowanie sobie takiego posiłku, na który akurat ma się ochotę. Bufet śniadaniowy w hotelu obejmuje zarówno produkty podawane na ciepło, np. jajecznica czy parówki, jak i produkty na zimno oraz desery. Rozwiązanie to ma wiele zalet, a największą z nich jest fakt, iż każdy po prosty może spróbować niemal wszystkich dostępnych produktów. Niemniej jednak śniadania hotelowe w takowej formie wymagają odpowiedniego zachowania, które będzie się opierało na zasadach savoir-vivre. Koniecznie musisz się z nimi zapoznać, jeśli wybierasz się do jakiegoś hotelu!


Jak wygląda śniadanie w hotelu?

Śniadania w hotelu - jak już wcześniej wspomnieliśmy - mogą mieć formę bufetu szwedzkiego. Wówczas trudno jest opuścić salę restauracyjną z pustym żołądkiem, ponieważ każdy gość naprawdę może tam znaleźć coś dla siebie. Przykładowo, serwowane jest śniadania polskie w hotelu, które składają się zwykle z parówek, twarogu z warzywami, jajecznicy ze szczypiorkiem, serów, wędlin i pieczywa. Można również trafić na śniadanie włoskie w hotelu. To m.in, musli z owocami i mlekiem lub jogurtem, bułeczki i dżem. Dużą popularnością cieszy się również śniadanie amerykańskie w hotelu, które jest dość kaloryczne i przeważnie składa się ze smażonego bekonu, jajek, kiełbasek czy naleśników z syropem klonowym. Śniadanie francuskie w hotelu z kolei serwowane jest bardziej na słodko. Składa się ono m.in. z croissanta, bułeczki z czekoladą lub bagietki posmarowanej konfiturą. Warto dodać, że w niektórych obiektach dostępne jest menu śniadaniowe w hotelu.


Śniadanie w hotelu - zasady

Niezależnie jednak od tego, jakie jest przykładowe menu śniadaniowe w hotelu, musisz poznać konkretne zasady odnośnie do tego, jak się zachować podczas tego posiłku i nie popełnić żadnej gafy. Po pierwsze, kiedy śniadania serwowane są w formie szwedzkiego stołu, powinieneś ustawić się w kolejce. Pamiętaj, że jedzenia na pewno nie zabraknie, ponieważ obsługa stale uzupełnia poszczególne produkty. Dużym nietaktem jest wpuszczanie przed siebie dużej liczby osób, co może być bardzo irytujące dla tych, którzy stoją za Tobą. Musisz też pamiętać, że nie ma sensu nakładać na talerz więcej jedzenia, niż jesteś w stanie zjeść. Zdecydowanie lepiej jest nałożyć małą porcję i ewentualnie podejść do bufetu drugi raz, gdy jednak będziesz jeszcze głodny. 


Jak się ubrać na śniadanie w hotelu?

Jak już wcześniej pisaliśmy, śniadanie w hotelu menu zwykle jest bardzo różnorodne. Wśród produktów można wymienić m.in. dżemy, soki czy jogurty, którymi niestety można się pobrudzić. W związku z tym wybierz taki strój, który w razie konieczności będziesz mógł przebrać. Jednocześnie też pamiętaj, że Twój ubiór musi być schludny i odpowiedni. Oznacza to, że zdecydowanie lepiej jest unikać wszelkich dresów. Jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na śniadanie w hotelu, to musisz wiedzieć, że w takich miejscach obowiązuje przynajmniej strój typu casual. Jeśli chodzi z kolei o śniadanie w hotelu 5-gwiazdkowym, to Twój strój powinien nawiązywać bardziej do smart casual, a więc nieco bardziej wyszukanej wersji luźnego ubioru.


Największe błędy w czasie śniadania w hotelu

Zanim zdecydujesz się na bufet śniadaniowy w hotelu menu, poznaj największe błędy, które są popełniane podczas tych posiłków. Goście bardzo często korzystają dwa razy z tych samych szklanek, talerzy czy sztućców. Pamiętaj więc, że nawet jeśli idziesz po dokładkę, powinieneś wziąć czysty talerz. Równie ważne jest to, aby nie mieszać jedzenia na swoim talerzu, np. wędliny i deserów. Bardzo często zdarza się też, że goście zostawiają brudne naczynia w dowolnym miejscu. To spory błąd, ponieważ powinno się je oddać kelnerowi albo zanieść do specjalnie wyznaczonego miejsca. Dodatkowo musisz też unikać wpychania się w kolejkę lub przepuszczania dużej liczby znajomych. Kiedy uwzględnisz te zasady, śniadanie z pewnością odbędzie się bez zbędnego chaosu i zdenerwowania.


Ile kosztuje śniadanie w hotelu?

Zastanawiasz się, ile kosztuje śniadanie w hotelu? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy to bowiem m.in. od standardu obiektu albo od tego czy jest to śniadanie do pokoju w hotelu. Niemniej jednak można przyjąć, że cena śniadania w hotelu to na tę chwilę koszt około 30-40 złotych za osobę dorosłą. Można jednak oczywiście znaleźć obiekty z tańszą lub droższą ofertą. A skoro jesteśmy już przy kwestiach związanych z pobytem w hotelu, to zachęcamy, abyś zapoznał również z innymi naszymi artykułami. Twojej uwadze polecamy szczególnie porady odnośnie do tego, jak wybrać hotel. Sprawdź też, jakie są godziny zameldowania i wymeldowania z hotelu oraz dowiedz się, jakie znaczenie mają opinie o hotelu.

Polceane obiekty konferencyjne

Hotel Bonifacio**** Spa & Sport Resort

Hotel Bonifacio**** Spa & Sport Resort

Sochocin
Hotel Almond Business & SPA ****

Hotel Almond Business & SPA ****

Gdańsk
Grand Ascot Hotel

Grand Ascot Hotel

Kraków

Mogą Cię Zainteresować również

Rodzaje hoteli - na świecie i w Polsce

Rodzaje hoteli - na świecie i w Polsce

Minibar w hotelu - jakie są zasady korzystania?

Minibar w hotelu - jakie są zasady korzystania?

Ferie zimowe w hotelu - nad morzem czy w górach?

Ferie zimowe w hotelu - nad morzem czy w górach?