Parking w hotelu - coraz ważniejszy czynnik przy wyborze

Mimo szerzącego się ruchu rowerzystów, wciąż większość populacji w Polsce posiada samochód. Podróżowanie autem jest dużo wygodniejsze niż tramwajem, autobusem, pociągiem czy rowerem. Bez względu na warunki atmosferyczne panujące na dworze, podróż samochodem należy do przyjemnych dzięki klimatyzacji i ogrzewaniu.


W dużych miastach podróż samochodem wiąże się jednak z poszukiwaniem miejsca postojowego - często niekrótkim poszukiwaniem. Niektóre firmy posiadają własne parkingi. Szczególnie te na obrzeżach miast. Lokalizacja w centrum niestety ma to do siebie, że o miejsce parkingowe trzeba walczyć. Jedna runda wokół firmy, druga runda wokół firmy, trzecia runda wokół firmy i w końcu się udaje! W oddali widzimy jedno puste miejsce. Ktoś musiał przed chwilą odjechać. Podjeżdżamy, a tam... koperta - miejsce dla osób niepełnosprawnych. Musimy odjechać i szukać dalej. Jest to czasochłonne i dosyć irytujące, prawda?

Parking w hotelu jako czynnik wyboru odpowiedniego miejsca na konferencję i szkolenie

Sprawa ma się podobnie z hotelami i obiektami konferencyjnymi. Parkingi w hotelach są, jednak nie zawsze. Najczęściej w swojej ofercie parking posiadają obiekty znajdujące się w małych miejscowościach lub na obrzeżach miasta. Mniejsze zagęszczenie budynków pozwala na swobodne wygospodarowanie miejsca na parking dla gości. Jeśli jednak wybierzemy hotel lub salę konferencyjną w centrum dużego miasta, musimy liczyć się z koniecznością poszukiwania miejsc parkingowych przez organizatora i gości spotkania biznesowego.

Nowoczesne obiekty oferujące klientom kilka lub kilkanaście sal szkoleniowych i konferencyjnych, inwestują często w parkingi podziemne. Tego typu parkingi posiadają zwykle dużą liczbę miejsc. Szukając idealnego miejsca na konferencję czy szkolenie organizator zapewne weźmie pod uwagę, czy takowy parking w obiekcie się znajduje. Parking jest bowiem jednym z czynników, które są ważne przy wyborze odpowiedniego miejsca. Na udogodnienie te zwracają uwagę również uczestnicy eventu. Nie omieszkają wspomnieć o nim lub o jego braku w komentarzach po skończonym spotkaniu.

Bezpłatny parking w hotelu?

Zdarza się dosyć często. Polska jest akurat w czołówce, jeśli chodzi o darmowe parkingi oferowane przez hotele i inne obiektu wypoczynkowe oraz konferencyjne. Bezpłatne parkingi oferują głównie lokalne pensjonaty, dworki, pałace czy zamki. Częściej w małych niż dużych miejscowościach. W 5-gwiazdkowych hotelach bezpłatnego parkingu jednak raczej nie uświadczymy. Hotele o bardzo wysokim standardzie pobierają od swoich gości opłaty parkingowe. Wiąże się to często z inwestowaniem hotelu w monitoring i ochroniarzy. Jeśli parking jest strzeżony i monitorowany, gościom łatwiej przychodzi płacenie za swoje miejsce postojowe. Bezpieczny parking jest zmniejszeniem obaw o kradzieży lub uszkodzenie naszego samochodu. Większość pięciogwiazdkowych hoteli należy do międzynarodowej sieci, a te często z góry mają narzuconą zasadę płacenia za parking.

Zdarza się, że przy procesie rezerwacji sali konferencyjnej czy pokoi dla uczestników eventu na serwisach rezerwacyjnych typu booking, tripadvisor, accorhotel, istnieje możliwość otrzymania rabatu na parking nawet do -50%. Szukając odpowiedniego miejsca na organizację konferencji, warto przejrzeć oferty hoteli w interesującym nas mieście.     

Parking w hotelu jako kluczowe udogodnienie


Parking blisko hotelu jest ważny szczególnie dla osób mających problemy z poruszaniem się, czyli dla osób starszych i niepełnosprawnych. Jeśli organizator konferencji liczy na dużą frekwencję i zróżnicowanie uczestników pod względem wieku, powinien wybrać hotel z parkingiem. 10-minutowy spacer z pobliskiego parkingu do sali konferencyjnej dla młodych wydaje się niewielkim utrudnieniem. Jeśli jednak chodzi o osoby starsze, może skutecznie zniechęcić je do wzięcia udziału w spotkaniu.
Jak widać, parking w hotelu to coraz ważniejszy czynnik przy wyborze odpowiedniego miejsca na konferencję czy inne spotkanie biznesowe. Zastanawiając się nad kilkoma obiektami, warto zwrócić uwagę nie tylko na wielkość sali i jej wyposażenie, ale również na parking, odległość od niego i cenę za godzinę postoju. Planując prezentację dużych przedmiotów, gdzie niezbędna okaże się ciężarówka, która te rzeczy przywiezie, należy zapytać obsługę przy rezerwacji obiektu o możliwość postoju większych i cięższych pojazdów. To samo tyczy się wynajętych autobusów, jeśli na spotkanie przyjechać ma większa grupa właśnie tym środkiem lokomocji.