Identyfikatory konferencyjne

Organizując konferencję czy inne spotkanie biznesowe, muszą Państwo pamiętać o każdym, nawet najdrobniejszym elemencie. Jednym z nich jest przygotowanie specjalnych identyfikatorów dla gości. W dzisiejszym artykule przedstawimy, dlaczego są one tak ważne oraz przyjrzymy się kwestii technicznej - m.in. podając, jakie wymiary powinny mieć te identyfikatory.

Fot. Unsplash

Identyfikatory na konferencję jako ważny element

Identyfikatory to inaczej plakietki konferencyjne, na których znajduje się godność gościa oraz funkcja, którą pełni na przedsięwzięciu. Zwykle goście mają je zawieszone na specjalnych smyczach lub przypięte są klipsami. Dowiedzieć się z nich można, czy osoba jest prelegentem, organizatorem, uczestnikiem, czy może członkiem obsługi. Niektórzy decydują się także umieścić na nich datę oraz miejsce odbywania się eventu. Identyfikatory pełnią ważną rolę podczas konferencji i innych spotkań biznesowych. Przede wszystkim, dzięki nim są Państwo w stanie zidentyfikować uczestników danego eventu, a to szczególnie pomocne, gdy przedsięwzięcie odbywa się w obiekcie, w którym znajdują się jeszcze inne grupy osób. Dodatkowo, identyfikatory konferencyjne ułatwiają nawiązywanie kontaktów i bardziej osobową komunikację między uczestnikami. Otóż pozwalają na rozpoznanie (i przypominają imiona) osób, co może być trudne podczas dużych zgromadzeń. Rozwiązanie to służy więc nawiązywaniu kontaktów oraz znacząco skraca dystans między uczestnikami. Plakietki na smyczy są świetnym ułatwieniem, a przy okazji też pamiątką dla gości.

Fot. Unsplash

Wymiary identyfikatora - jakie powinien mieć?

Identyfikator na konferencje powinien mieć określony kształt i wymiar. Musi być przede wszystkim na tyle okazały, by nazwisko i imię było czytelne. Ważne jest także, by na plakietce nie znajdowało się zbyt dużo informacji - w innym wypadku trudno jest z pewnej odległości rozszyfrować to, co zostało napisane. Przyjęło się, że najlepszym wymiarem identyfikatorów jest format A6, czyli 105 x 148 mm. Najpopularniejszą formą zdecydowanie są plakietki na smyczy. Należy jednak pamiętać, by nie były one umiejscowione za nisko ani za wysoko. Długa smycz jest zupełnie niepraktyczna, gdyż informacja o godności gościa będzie możliwa do odczytania dopiero po schyleniu się. Zbyt krótka smycz z kolei nie będzie wyglądała estetyczne - zwłaszcza u kobiet. Istnieje jeszcze opcja identyfikatorów z klipsem, które goście przymocowują do koszuli. Kwestią, która martwi wielu organizatorów, jest fakt, że identyfikatory zwykle robione są z plastiku. Nie jest to tworzywo przyjazne planecie i bardzo cieszy nas szerzenie świadomości w tym zakresie. Pytanie tylko, czy na rynku znajdują się wyłącznie identyfikatory z plastiku? Na szczęście nie. Otóż można także liczyć na ekologiczne identyfikatory z materiałów biodegradowalnych. Identyfikatory plastikowe to zdecydowanie przeżytek - warto więc postawić na ekologiczne rozwiązania.

Fot. Unsplash

Jeśli więc organizują Państwo konferencję, warto pamiętać o zamówieniu specjalnych identyfikatorów. Zdecydowanie ułatwiają one komunikację i budowanie relacji między uczestnikami, a przy tym są niezwykle praktyczne - w taki sposób uniknie się na sali obecności przypadkowych osób, które np. pomyliły pomieszczenia.


Mogą Cię Zainteresować również

Ile kosztuje organizacja szkolenia i organizacja konferencji?

Ile kosztuje organizacja szkolenia i organizacja konferencji?

10 najpopularniejszych błędów popełnianych podczas organizacji szkoleń i konferencji

10 najpopularniejszych błędów popełnianych podczas organizacji szkoleń i konferencji

Organizacja kongresów

Organizacja kongresów