Briefing prasowy - co to jest i jakie miejsce wybrać?

Sale konferencyjne, które znajdują się hotelach czy ośrodkach, umożliwiają organizację szeregu wydarzeń biznesowych. Mogą to być m.in. szkolenia, warsztaty, pokazy, kongresy, seminaria, wykłady czy briefingi prasowe. O tych ostatnich napiszemy dzisiaj znacznie więcej, przybliżając całą formułę, jej cechy oraz odpowiednie na ich organizację miejsca.

Fot. Pixabay

Briefing prasowy - co to jest?

Zapewne wielu z Państwa zastanawia się, co to jest briefing prasowy. Otóż to nic innego, jak krótkie i kameralne spotkanie z dziennikarzami, które poświęcone jest konkretnej sytuacji lub problemowi. Wydarzenie to ma charakter newsowy i służy poinformowaniu dziennikarzy o jakimś zdarzeniu. Briefingi organizuje się tuż przed lub od razu po incydencie, którego rozmowa dotyczy. Tego typu działanie pozwala znacznie szybciej dotrzeć do opinii publicznej oraz podnieść rangę omawianego zdarzenia. Briefing prasowy jest zdecydowanie bardziej skuteczny, niż standardowy komunikat prasowy. A dodatkowo, doskonale wpisuje się w formę konferencji online.


Briefing prasowy a konferencja prasowa 

Skoro wiedzą już Państwo, jaka jest definicja briefingu prasowego, to należy go odróżnić od konferencji prasowej. Oba te wydarzenia są do siebie podobne, ale to briefing wyróżnia się bardziej swobodnym charakterem. Ponadto, spotkania te są inne pod względem czasu trwania, sposobu prezentacji, a także liczby występujących osób. Podkreślmy więc - wydarzenie to, w porównaniu do konferencji prasowej, charakteryzuje się zwięzłą formą (powinno trwać około 20 minut, po których jest czas na pytania), maksymalnie trzema osobami występującymi oraz odpowiednią oprawą. 

Fot. Pixabay

Briefing prasowy - najlepsze miejsce na zorganizowanie


Podczas organizacji briefingu prasowego bardzo ważny jest wybór miejsca. Powinno ono swoim charakterem nawiązywać do podejmowanej tematyki. Ponadto, warto by usytuowane było w korzystnej lokalizacji ze względu na konieczność dojazdu dziennikarzy. Sala taka musi posiadać odpowiednie wyposażenie multimedialne, takie jak m.in. niezawodny system oświetleniowy czy akustyczny. Trafnym przykładem najlepszego miejsca na organizację briefingu prasowego jest Don Prestige Residence w Poznaniu, który ma w swojej ofercie 4 przestronne sale, Centrum Konferencyjne WEST GATE w Warszawie proponujące 8 nowoczesnych sal, równie atrakcyjny Metropolis Design Hotel**** w Krakowie, oferujący aż 220 m2 powierzchni eventowej czy Hotel Europeum zlokalizowany we Wrocławiu z 4 salami o łącznej powierzchni 180 m2. To jednak tylko namiastka - zdecydowanie więcej wartych uwagi obiektów znajdą Państwo na naszej stronie.

Mogą Cię Zainteresować również

Konferencja online - organizacja konferencji w czasach pandemii

Konferencja online - organizacja konferencji w czasach pandemii