Znamy Finalistów Konkursu Odkrycie Roku MPI Poland Chapter 2021

Znamy Finalistów Konkursu Odkrycie Roku MPI Poland Chapter 2021

Konkurs Odkrycie Roku MPI Poland Chapter już na stałe wpisał się w formułę MP Power Awards, będąc jednocześnie kategorią towarzyszącą Gali. Tym razem odbył się on jednak w lekko odświeżonej, dopasowanej do wymogów branży formie. Jury dopuściło w regulaminie kandydatów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego w organizacji spotkań, ale aktywność w tej dziedzinie wykazują w działalności w różnego typu organizacjach. 

Od samego początku historii konkursu, głównym założeniem konkursu jest nagrodzenie osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem, a co za tym idzie – zaistniały na arenie polskiej branży spotkań. Nagroda ma być motywacją do dalszego rozwoju i efektywnego działania. Jurorzy szukają w konkursie iskry, kogoś, kto zaraża pasją, innowacyjnością, energią i swoją osobowością. 

W skład Jury weszli przedstawiciele Zarządu MPI Poland Chapter oraz portalu MeetingPlanner.pl (organizatora Gali MP Power Awards). Obrady nie były łatwe, a wszyscy kandydaci mieli za sobą naprawdę spore osiągnięcia mimo młodego wieku. Ostatecznie jurorzy postawili na osoby, które w bardzo krótkim czasie swojej aktywności branżowej, od razu pokazały, że chcą (i mogą!) zmienić świat. Zwłaszcza świat przemysłu spotkań. 

W finałowej trójce znaleźli się:

- Paulina Wasik (HotelMania)

- Adam Niespor (Eventivo) 

- Wojciech Przewoźnik (Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH Kraków)

Wszyscy finaliści są odzwierciedleniem dwóch idei: hasła globalnego stowarzyszenia Meeting Professionals International „When we meet, we change the world” oraz filozofii polskiego oddziału zawartej w haśle #MPIformore. Każdy z nich chce się uczyć, inwestuje w swoją przyszłość, ale też nie boi się wyzwań i trudnych decyzji. 

Wśród wszystkich nominowanych znaleźli się pracownicy agencji, przedstawiciele branży hotelowej, a także – zgodnie z nową formułą konkursu – aktywni działacze organizacji studenckich. 

„Przygotowując pilotażową edycję szkoleń skierowanych do studentów, zwróciliśmy uwagę, jak wiele innowacyjnych projektów realizowanych jest w ramach organizacji studenckich. Większość z nich produkowanych jest z dbałością o każdy szczegół. Jesteśmy przekonani, że ta zmiana w regulaminie może przyczynić się do rozwoju edukacji branżowej: z jednej strony profesjonaliści branży MICE mogą ujrzeć odmienne, świeże spojrzenie na organizację wydarzeń, a aktywni studenci – zainspirować się działaniami osób zawodowo związanych z przemysłem spotkań. Projekty studenckie już dawno przestały być bowiem stereotypowymi imprezami klubowymi bez przemyślanej idei, a stały się wydarzeniami na skalę niemalże zawodową. Czytając ankiety nominowanych, już teraz mogę zdradzić, że ta zmiana z pewnością pozostanie z nami na dłużej” - mówi Karolina Bednarz (VP ds. komunikacji, MPI Poland Chapter). 

W ramach nagrody zwycięzca każdej edycji konkursu otrzymuje pamiątkową statuetkę oraz roczne członkostwo w stowarzyszeniu MPI Poland Chapter. Tytuł ma być motywacją do dalszej pracy i rozwoju. Za całą trójkę finalistów trzymamy mocno kciuki, a rozstrzygnięcie konkursu już 27 kwietnia w Warszawie podczas Gali MP Power Awards. Więcej o konkursie na www.mpiweb.pl.

INFORMACJA PRASOWA