Zbliża się V Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach

Zbliża się V Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach

Już 26 listopada rozpocznie się piąta edycja prestiżowego Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach zorganizowanego przez firmę Exacto. To dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Centrum Kongresowym Hotelu Rzeszów. Tegoroczna odsłona eventu dotyczyć będzie strategii promocyjnej miast i regionów, sposobów jej tworzenia oraz efektywnego wdrażania.

Ideą, która przyświeca Kongresowi Innowacyjnego Marketingu w Samorządach jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń zawodowych i spostrzeżeń na temat marketingu i promocji w samorządach. Wydarzenie organizowane jest głównie z myślą o przedstawicielach samorządów, agencji, administracji oraz instytucji okołobiznesowych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są strategie dotyczące, kreowania wizerunku miast oraz regionów.

Jednym z elementów eventu będą prelekcje dotyczące wdrażania dokumentów strategicznych. Specjaliści poruszą kwestie związane z procedurą wdrażania tego typu pism, a także przeszkód, które mogą pojawić się w procesie wcielania dokumentów w życie.

- Największym współcześnie problemem jest to, że tworzy się strategie zbyt skomplikowane, wyrafinowane, już nie tylko trudne w czytaniu, ale prawie niemożliwe do wdrożenia. Tam, gdzie strategia jest przygotowana w profesjonalny sposób i właściwie wdrożona – jest ona drogowskazem dla całej organizacji. Porządkuje komunikację, nadając jej ton i spójność - stwierdza Bohdan Pawłowicz, członek Rady Nadzorczej IAA.

Podczas dwóch dni intensywnych dyskusji i wystąpień profesjonalistów podjęte zostaną m. in. takie takie tematy jak zalety systemów bezzałogowych, identyfikacja wizualna samorządów oraz ich promocja w Internecie czy tworzenie ekosystemów mediów w mieście.

- Ważne, aby wiedzieć w jaki sposób budować nasze media, jak je promować. Nie wystarczy tworzenie przeciętnego contentu, on musi być ciekawy żeby zainteresować i co najważniejsze - zaangażować. Powinniśmy wychodzić naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom mieszkańców, którzy są naszymi głównymi odbiorcami - mówi Szymon Sikorski, Prezes Zarządu PUBLICON.

Zwieńczeniem oferty V Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach będzie oferta warsztatów, która pozwoli uczestnikom w praktyce poznać sposoby promocji samorządów, a także zapozna ich ze strategiami planowania komunikacji przy budowaniu marki miejsca oraz dostarczy praktycznej wiedzy na temat prawa zamówień publicznych.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz rejestracji można znaleźć na stronie: www.podkarpackie.org.pl.

INFORMACJA PRASOWA