Zamykają Hotel Polan

Zamykają Hotel Polan

Praktycznie od jesieni legendarny, mieszczący się w Zielonej Górze - hotel nie przyjmie już żadnego gościa. Grupa Orbis, do której należy Polan, zdecydowała się go zamknąć, ponieważ od dawna nie przynosił zysków Trzygwiazdkowy Polan stoi w Zielonej Górze od 1969 roku. Posiada 78 nowoczesnych pokoi, w tym 51 "jedynek", 25 "dwójek" i dwa apartamenty. Za nocleg należy zapłacić od 99 zł. Zielonogórzanie zdążyli już przyzwyczaić się do charakterystycznego, jasnego budynku przy ul. Staszica. I do sztandarowych Dni Golonki, organizowanych tu rokrocznie od 2003 r. Od 15 października w Polanie nie zakwateruje się już żaden gość. 15 października obiekt zostanie zamknięty.

Wraz z hotelem Polan spółka sprzeda działki o powierzchni 3,7 tys. m kw. Co powstanie w tym miejscu, nie wiadomo. Trwają rozmowy z potencjalnymi nowymi właścicielami obiektu. I to od nich zależy dalsze przeznaczenie budynku po Polanie.

Grupa Orbis zarządza 62 hotelami w Polsce, które obejmują ponad 11 tysięcy pokoi. Średnia cena za pokój to 236 zł. Kolejne pięć hoteli jest w procesie budowy, który wstrzymano z powodu kryzysu gospodarczego. W listopadzie spółka, z tych samych powodów co zielonogórski Polan, zamyka popularny hotel Prosna w Kaliszu.

Źródło: e - hotelarz.pl