Zabytkowe pojazdy w MT Polska na MOTO NOSTALGII

Zabytkowe pojazdy w MT Polska na MOTO NOSTALGII
Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska będzie gospodarzem pierwszych w Polsce Targów Pojazdów Zabytkowych MOTO NOSTALGIA 2011. Podczas tego premierowego wydarzenia organizowanego wzorem znanych zagranicznych imprez entuzjaści starych samochodów będą mogli z bliska obejrzeć unikatowe egzemplarze legendarnych i kultowych aut, a także zapoznać się z szeroką ofertą produktów i usług dla klasycznej motoryzacji. Targi MOTO NOSTALGIA 2011 odbędą się w dniach 28-29 maja br. w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

- MOTO NOSTALGIA będzie niepowtarzalnym i niezapomnianym przeżyciem dla kolekcjonerów i miłośników zabytkowych pojazdów. W trakcie wydarzenia pasjonaci starej motoryzacji na chwilę będą mogli przenieść się w czasie, by z nutką tęsknoty przypomnieć sobie czar dawnych lat oglądając fascynujące oldtimery i auta retro. Targi nabierają szczególnego znaczenia w świetle tegorocznych obchodów jubileuszu 125–lecia samochodu Carla Benza oraz jubileuszu 125-lecia założenia firmy Bosch. MOTO NOSTALGIA stanowi również doskonałą okazję, by nawiązać bezpośrednie kontakty z przedstawicielami producentów i części samochodowych, warsztatów i firm świadczących usługi w zakresie motoryzacji. Impreza jest tym bardziej wyjątkowa, bo w Polsce odbędzie się po raz pierwszy. Jest to pionierskie przedsięwzięcie, które otwiera nową erę w historii ruchu kolekcjonerskiego w Polsce. Dlatego niezmiernie cieszymy się, że organizatorzy zaufali możliwościom naszego centrum i wybrali właśnie MT Polska na lokalizację tego premierowego przedsięwzięcia - mówi Bartosz Sosnowski, prezes zarządu MT Polska.

Na targach zwiedzający będą mogli obejrzeć m.in. takie klasyki jak jedyny zachowany w Polsce Fiat 508 III S z nadwoziem typu roadster, który został wyprodukowany w latach 30-tych XX wieku, American la France z 1927 r. unikatowy pojazd w służbie straży pożarnej, jak również wiele ciekawych pojazdów amerykańskich oraz rodzimych konstrukcji z epoki PRL-u. Tematem specjalnym targów są polskie samochody wyścigowe z kolekcji Bogusława Stecia i nieprezentowane dotychczas pojazdy papieskie z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Oprócz zabytkowych eksponatów podczas MOTO NOSTALGIA 2011 będzie można zapoznać się z ofertą koncernów samochodowych i klubów miłośników marki, producentów motocykli i klubów hobbystycznych, producentów i dystrybutorów części zamiennych lub akcesoriów samochodowych, firm oferujących części używane i firm olejowych, a także czasopism motoryzacyjnych i literatury fachowej. Organizatorem wydarzenia jest firma Retro Classic Sp. z o.o.

Targi MOTO NOSTALGIA odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, które oddalone jest 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Na miejsce można dojechać również komunikacją miejską. W sąsiedztwie centrum kursuje 11 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego - pociągi Kolei Mazowieckich.

INFORMACJA PRASOWA