Z-Hotel**** Business & Spa - obiekt konferencyjny przyjazny środowisku

Z-Hotel**** Business & Spa - obiekt konferencyjny przyjazny środowisku

Ekologia w naszym życiu zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Coraz więcej jest osób, które na co dzień starają się troszczyć o środowisko i nie ingerować w nie w negatywny sposób. Również firmy i przedsiębiorstwa zaczynają baczniej zważać na kwestie ekologiczne i przyczyniać się do ochrony środowiska w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jedną z takich firm jest zdecydowanie Z-Hotel**** Busiess & Spa, który pozostając luksusowym obiektem hotelarskim, jednocześnie prowadzi szeroką działalność proekologiczną.

Z-Hotel**** Business & Spa to jeden z niewielu hoteli konferencyjnych, który kładzie tak duży naciska na dbałość o środowisko. Proekologiczna postawa obiektu nie jest tylko pustym frazesem. Nocując w tym luksusowym hotelu łatwo zauważyć szereg licznych proekologicznych działań. Przede wszystkim w Z-Hotel**** Business & Spa odbywa się regularna segregacja odpadów oraz oszczędzana jest energia elektryczna i grzewcza. Z kolei goście są zachęcani do powtórnego użycia pościeli i ręczników w ramach programu Green Wash. Napoje na terenie hotelu podawane są w szklanych butelkach zwrotnych, a w pokojach znajdują się ekologiczne kosmetyki w biodegradowalnych opakowaniach.

- Goście przyjeżdżając do nas bardzo często pytają o nasz stosunek do środowiska. Nasze działania są całkowicie neutralne dla otoczenia. W najbliższym czasie planujemy rozbudowę obiektu hotelowego. Cała inwestycja zaplanowana jest jako ekologiczne przedsięwzięcie, polegające na zastosowaniu nieszkodliwych dla środowiska materiałów oraz pomp ciepła, dzięki którym będzie możliwe wykorzystanie energii płynącej z ziemi. Wierzymy, że w taki sposób przyczynimy się do zmniejszenia emisji spalin i zanieczyszczania środowiska naturalnego - tłumaczy Eugeniusz Zieliński, właściciel Z-Hotel Business & Spa w Otwocku.

Wzrost zainteresowania ekologią powoduje, że hotelowym gościom zależy, by za miejsce pobytu móc wybrać obiekt zgodny z ich przekonaniami. Klientom nie zależy już wyłącznie na własnej wygodzie oraz dogodnym położeniu hotelu, ale pragną oni również przez swoje świadome wybory, nawet jeśli dotyczą one tylko wyboru właściwego hotelu, wspierać ochronę środowiska. Istnienie takich obiektów ja Z-Hotel**** Business & Spa daje możliwość dokonania wyboru, zgodnego z własną filozofią życiową.

- Jestem przekonany, że wprowadzenie ekologicznych aspektów w działalności hotelarskiej może ograniczyć degradację środowiska naturalnego. Żyjąc w dobie stale wzrastającego zanieczyszczenia ekosystemu warto zastanowić się, co jeszcze dobrego możemy zrobić dla otaczającej nas natury – mówi Eugeniusz Zieliński.

INFORMACJA PRASOWA