Wywiad z Przemysławem Biechowiakiem, Dyrektorem Hotelu Safir

Wywiad z Przemysławem Biechowiakiem, Dyrektorem Hotelu Safir

Hotel Safir znajduje się w Poznaniu, w bliskiej odległości od Portu Lotniczego Ławica oraz węzła autostrady A2 i trasy S5. Jego dogodna lokalizacja sprawia, że poznański obiekt przy Żmigrodzkiej 41 wybierają na konferencje i inne spotkania biznesowe organizatorzy nie tylko ze stolicy Wielkopolski, ale również z całej Polski, a nawet zza granicy.

Chcieliśmy bliżej przyjrzeć się temu 3-gwiazdkowemu hotelowi, dlatego zadaliśmy kilka pytań jego Dyrektorowi, Przemysławowi Biechowiakowi. Jeśli również chcecie dowiedzieć się więcej o tym miejscu, zapraszamy do lektury!
SaleBiznesowe: Jakiego rodzaju spotkania biznesowe organizujecie w swoim hotelu?


Przemysław Biechowiak: Centrum Konferencyjne Hotelu Safir to idealne przestrzenie do organizacji nie tylko konferencji czy szkoleń. Odbywają się u nas również różnego rodzaju warsztaty, imprezy targowe, wystawiennicze, integracyjne, spotkania zarówno firmowe, jak i rodzinne, pokazy kulinarne (posiadamy zasilanie trójfazowe), egzaminy (np. branży IT), a nawet... kursy tańca.

Rozbudowana oferta pozwala nam obsłużyć wydarzenia różnego rodzaju i o różnej tematyce na wysokim poziomie. SaleBiznesowe: Iloma salami konferencyjnymi dysponujecie?

Przemysław Biechowiak: W hotelu znajduje się 9 w pełni wyposażonych, multimedialnych sal konferencyjnych. Dzięki wykorzystaniu ścian modułowych można aranżować pomieszczenia na kilka sposobów. Sale mają powierzchnię od 56 m2 do 212 m2. Łączna powierzchnia eventowa to ponad 600 m2. Największa sala „D" posiada aż 212 m2. Łącząc ją z salą "D1" otrzymujemy przestrzeń ponad 300 m2, co daje miejsce dla ponad 200 uczestników.  

System mobilnych (z kółkami) stołów i umeblowania daje dużą elastyczność, dzięki czemu możemy lepiej przystosować miejsce do wymagań organizatora. 

Każda sala posiada dostęp do światła dziennego oraz możliwość całkowitego zaciemnienie pomieszczenia.

Wszystkie sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt umożliwiający profesjonalne prowadzenie spotkań oraz posiadają bezprzewodowy dostęp do internetu (802.11 b/g/n/ac). Istnieje także możliwość podłączenia do symetrycznego łącza stałego o przepustowości do 30 Mb/s. 

Dużym atutem z punktu widzenia organizatorów i uczestników eventu jest olbrzymi parking strzeżony na ponad 100 miejsc

SaleBiznesowe: Czy posiadacie specjalne oferty biznesowe czy za każdym razem ofertę przygotowujecie indywidualnie po konsultacji z organizatorem eventu?

Przemysław Biechowiak: Posiadamy gotowe oferty pakietowe (zobaczcie TUTAJ), ale równie często "szyjemy na miarę". Najtańszy pakiet zaczyna się od ceny mniejszej niż 100 zł na osobę. Sale udostępniamy zarówno na doby, jak i godziny.

SaleBiznesowe: Jak uczestnicy z innych miast mogą się dostać do Waszego hotelu?

Przemysław Biechowiak: Hotel Safir*** zlokalizowany jest w poznańskiej dzielnicy Grunwald. Zaledwie 400 m dzieli hotel od pętli tramwajowej, 5 km od centrum miasta, Międzynarodowych Targów Poznańskich, lotniska Ławica oraz dworca PKP i PKS. A także niespełna 3 km od węzła autostrady A2 (Berlin-Warszawa) oraz S5 z Wrocławia i Śląska, czy Pomorza: Poznań-Komorniki. Kilkaset metrów mamy do najbliższego przystanku PKP. 

SaleBiznesowe: Jakie dodatkowe atrakcje jesteście w stanie przygotować dla uczestników spotkań firmowych?  

Przemysław Biechowiak: Dużą popularnością cieszą się spotkania animowane w ogródku grillowym. Goście hotelowi mogą również nieodpłatnie korzystać z sauny.

SaleBiznesowe: Czy można zorganizować u Was imprezę firmową/integracyjną? Jeśli tak, to gdzie i na ile osób?

Przemysław Biechowiak: Oczywiście! Komfortowe, eleganckie i klimatyzowane wnętrza sprzyjają zarówno prywatnym, jak i służbowym zebraniom. Zapewniamy naszym gościom pełną obsługę w zakresie organizacji konferencji, szkoleń, bankietów czy właśnie imprez integracyjnych. Doświadczenie w tej branży pozwala zaspokoić wszelkie potrzeby organizatorów - zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom.

W sąsiedztwie 2 sal restauracyjnych i ogródka grillowego, na parterze usytuowane są sale o odeskowanych podłogach z układem ścian mobilnych. Wspaniale się nadają zarówno na szkolenie, jak i na imprezę firmową - również taką taneczną! Dzięki szybkiemu internetowi i dużym ekranom nadają się także na projekcje filmowe lub prezentacje maszyn korzystających z trójfazowego zasilania. Przy większych imprezach zapraszamy na I piętro do 300–metrowego kompleksu sal „D", dysponujących również węzłami sanitarnymi i infrastrukturą konferencyjno – bankietową.

SaleBiznesowe: Czy jest jakieś danie w menu restauracji, z którego szczególnie jesteście dumni i polecacie wszystkim swoim gościom?

Przemysław Biechowiak: Wszystkie są przepyszne, choć osobiście polecam polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo-serowym. Restauracja Safir oferuje potrawy kuchni polskiej i europejskiej, bar oraz letni ogródek (zobacz MENU).

Oryginalne, niezapomniane walory smakowe i zapachowe dań są efektem indywidualnych receptur, opartych na starannie dobranych zestawach produktów, w tym ziół, przypraw, win oraz warzyw.

SaleBiznesowe: Od ilu lat funkcjonujecie na rynku poznańskim? Czy od początku organizowaliście konferencje i szkolenia?

Przemysław Biechowiak: Istniejemy od 2012 roku - tego samego roku, w którym w Polsce odbywały się Mistrzostwa Piłki Nożnej EURO 2012. Usługi konferencyjne rozwijaliśmy z roku na rok, ale to ostatnie 2 lata były dla nas niezwykle intensywne w tym obszarze.

SaleBiznesowe: Bardzo dziękujemy za wywiad! Mamy nadzieję, że dodatkowa wiedza o Pana hotelu przyda się wszystkim organizatorom spotkań biznesowych. Życzymy samych sukcesów i wielu zorganizowanych eventów! 

Przemysław Biechowiak: Ja również dziękuję i zapraszam na ul. Żmigrodzką, do Hotelu Safir!

Więcej informacji o hotelu znajdziecie w wizytówce TUTAJ.