Wrzesień miesiącem wdzięczności za ciężką pracę działu Służby Pięter

Wrzesień miesiącem wdzięczności za ciężką pracę działu Służby Pięter

W tym tygodniu obchodzimy szczególne święto w branży hotelarskiej - Tydzień Wdzięczności Służbie Pięter. Warto szczególnie podziękować koleżankom i kolegom z tego działu, by okazać wdzięczność za ich ciężką i jakże potrzebną pracę. 

Dział Służby Pięter to nic innego dział, który jest odpowiedzialny za to, żeby nasze hotelowe pokoje były czyściutkie i pachnące. By ręczniki były zawsze czyste, pościel wykrochmalona, a papier toaletowy zawsze uzupełniony. Pracy tzw. housekeeperów często nie zauważamy, a tym samym nie zdajemy sobie sprawy, jak ciężka i ważna jest ich praca. 

Warto doceniać ich pracę nie tylko we wrześniu. Podczas Tygodnia Wdzięczności Służbie Pięter, który obchodzimy 12-18 września w ramach międzynarodowego  Housekeeping Appreciation Week, warto szczególnie podziękować osobom z działu Służby Pięter. Jak to zrobić? Jest wiele sposobów, a w internecie można znaleźć masę inspiracji. Niektóre z nich to choćby ciasto przy porannej odprawie, drobne upominki, pomoc w posprzątaniu pokoi czy nawet konkurs z nagrodami, gdzie można wygrać bon do restauracji hotelowej lub na masaż.

W Polsce święto to rozpowszechnił Karol Weber, Inspektor Hotelowy. Co roku dziękujemy mu za to i za to, że każdego roku za pośrednictwem wydarzenia na Facebooku zachęca hotelarzy do okazania wdzięczności pracownikom housekeepingu.