Widok na Ground Zero

Widok na Ground Zero

W sobotę 9 rocznica ataku islamskich fanatyków na dwie wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Co dziś się dzieje w tym miejscu znanym jako Ground Zero? Zobacz świetne wideo fotoreporterki "Gazety". Przy huku maszyn i wśród ramion dźwigów 2 tysiące robotników buduje przez 7 dni w tygodniu nowy kompleks. Szybko rośnie Wieża 1 WTC. Rozbiórka budynku Deutsche Bank, który jeszcze do niedawna był straszącą ruiną nabrała rozpędu.

Trzygwiazdkowy hotel Club Quarters w Nowym Jorku jest wyjątkowy. Goście mają zapewniony tu nie tylko pokój z widokiem na Ground Zero, ale również niezwykłe śniadanie na tarasie widokowym na 20 piętrze. Ground Zero widać stąd jak na dłoni.
Przy huku maszyn i wśród ramion dźwigów 2 tysiące robotników buduje przez 7 dni w tygodniu nowy kompleks World Trade Center. Szybko rośnie Wieża 1 WTC. Rozbiórka budynku Deutsche Bank, który jeszcze do niedawna był straszącą ruiną nabrała rozpędu. Wyraźnie widać już dwa kwadratowe baseny - pomniki ofiar WTC położone na fundamentach zburzonych wież. Niedługo przybiorą one formę kaskad i będą największym sztucznym wodospadem w USA.

Tereny wokół Ground Zero zaczęły tętnić życiem. Dom handlowy Century 21 oferujący przecenioną odzież dobrych marek stoi dosłownie visa-a-vis odbudowującego się kompleksu. To bez wątpienia druga atrakcja turystyczna po WTC.

Od niedawna nowojorczyków i całą Amerykę zajmuje awantura o meczet i centrum kultury muzułmańskiej, które miałyby stanąć pod adresem 45-51 Park Place, dwie przecznice od Ground Zero.
Gromadzą się tu małe grupki protestujących w obronie wolności religii i dziennikarze. Park Place to dosyć wąska ulica z wysoką zabudową. - Spójrz do góry - mówi do mnie jeden z demonstrujących. - Wszyscy przeciwnicy budowy tego meczetu chyba nie zdają sobie sprawy, że z Ground Zero nie będzie go nawet widać.br>

Źródło: e-hotelarz.pl