Warszawa w grupie najtańszych miast w Europie

Warszawa w grupie najtańszych miast w Europie
Według raportu firmy Pricerunner, Warszawa jest bardzo konkurencyjna cenowo w porównaniu do innych miast europejskich. Tańsze od Warszawy jest tylko Wilno i Praga.

W badaniu jako kryterium cenowe wzięto pod uwagę 25 produktów i usług w 32 miastach świata. Porównywano m.in ceny biletów do kina, kawy czy ceny konkretnego kosmetyku w różnych miastach.

Oczywiście ranking nie wziął pod uwagę wielu innych okoliczności, w których np. Warszawa nie prezentuje się już tak dobrze. Polska stolica nie okazuje się korzystnym miejscem do zakupów sprzętu elektronicznego. Tu tańszy okazuje się Berlin czy Wiedeń. Również dla turystów z dziećmi sytuacja nie prezentuje się najlepiej. Wydadzą oni bowiem więcej niż np. w Pradze, Budapeszcie czy Berlinie. Mimo wszystko w rankingu Pricerunner najtańszych państw europejskich Warszawa usytuowała się na trzecim miejscu, a tuż za nią Berlin, Budapeszt i Moskwa.

W światowym rankingu najtańszych miast Warszawa zajęła 9 miejsce - najtańsze okazały się Bombaj, Bangkok, San Francisco i Dubaju. Z kolei najdroższymi miastami świata są Oslo, Sao Paulo, Sydney i Sztokholm.

Źródło: horeca.pl