W Łodzi jeszcze w tym roku powstanie hotel Holiday Inn

W Łodzi jeszcze w tym roku powstanie hotel Holiday Inn
Trwająca kilkanaście lat budowa hotelu w Łodzi ma w końcu zostać zakończona. Jeszcze w tym roku przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Radwańskiej otwarty zostanie czterogwiazdkowy Holiday Inn.

Jeszcze w tym tygodniu do Polski przyjedzie przedstawiciel Holiday Inn, marki hoteli należącej do Intercontinental Group. Hotel będzie funkcjonował na zasadzie franczyzy i będzie posiadał standard czterech gwiazdek. Do dyspozycji gości będą oddane 134 pokoje jedno- i dwuosobowe. Oprócz tego nie zabraknie zaplecza konferencyjnego, restauracji i spa.

- Trzeba jeszcze położyć instalację i zaprojektować wjazd do budynku oraz hall. To nie są skomplikowane prace - mówi Sebastian Rudnikowski, prezes firmy DiM Hotel Łódź, która jest właścicielem obiektu.

Obiekt ma zostać wykończony i otwarty w czwartym kwartale tego roku, choć dokładną datę właściciel poda w czerwcu. Tym samym zakończy się trwająca od 1995 roku budowa hotelu. Od tamtej pory kilka razy zmieniał się właściciel. Obecna firma nabyła obiekt pod koniec ubiegłego roku.

Hotel powstający przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Radwańskiej będzie piątym pod szyldem marki Holiday Inn w Polsce i trzecim, po Andel'sie i Ambasadorze, czterogwiazdkowy obiekt w Łodzi.