W Krakowie odbyło się duże stacjonarne wydarzenie - XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii

W Krakowie odbyło się duże stacjonarne wydarzenie - XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii

W dniach 29-31 sierpnia odbył się w Krakowie XX Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a za organizacją zjazdu stało Symposium Cracoviense. Przez pandemię impreza, która miała odbyć się w ubiegłym roku, odbyła się dopiero teraz. 

Impreza odbyła się stacjonarnie i przyciągnęła 850 osób. Jak twierdzą organizatorzy - gdyby nie pandemia, to uczestników z pewnością byłoby przynajmniej dwa razy więcej. Komitet Naukowy przygotował niezwykle atrakcyjny i obszerny program naukowy na wszystkie trzy dni obrad, obejmujący prezentacje szerokiego spektrum najnowszej wiedzy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. W 40 sesjach plenarnych udział wzięło ponad 120 wykładowców, którzy uczestniczyli również w sesjach edukacyjnych i spotkaniach z ekspertami oraz licznych warsztatach. 

Podczas XX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii odbywającego się w Centrum Kongresowym ICE Kraków nie zabrakło nawiązań do pandemii koronowirusa. Anestezjolodzy byli przecież lekarzami z pierwszego frontu walki z COVID-19. Informacje, które przekazywali były delikatnie mówiąc... zdumiewające. 

  • Średni wiek lekarza specjalisty w Polsce to 58 lat.
  • 21 % etatów lekarzy anestezjologów jest nieobsadzona.
  • Liczba osób hospitalizowanych na 1 mln z powodu COVID jest jedna z najwyższych w Europie. 
  • Odsetek zaszczepionych przeciwko COVID jeden z najniższych w Europie. 


Całe wydarzenie zostało zorganizowane zgodnie z wytycznymi sanitarnymi i w trosce o bezpieczeństwo uczestników zjazdu. Służby porządkowe na bieżąco dezynfekowały powierzchnie wspólne, uczestnicy nosili maseczki oraz dezynfekowali dłonie. 

Przekazem od lekarzy do naszego sektora, jak i wszystkich obywateli niech będzie stwierdzenie, że nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny i zachowania dystansu doprowadzi nasze społeczeństwo nieuchronnie do czwartej fali pandemii, a branżę przemysłu spotkań ponownie przeniesie do świata wirtualnego.

INFORMACJA PRASOWA

fot. Jerzy Sawicz