Vienna House wzmacnia swoją pozycję w rankingu inwestycyjnym

Vienna House wzmacnia swoją pozycję w rankingu inwestycyjnym
Vienna House, największa austriacka sieć hoteli, zajęła pierwsze miejsce w TREUGAST Investment Ranking 2016. Przyznanie oceny ratingowej A w branży hotelarskiej jest najlepszym potwierdzeniem sukcesu wprowadzenia w 2016 roku nowej strategii firmy.

TREUGAST Investment Ranking 2016 to ranking największych firm z branży hotelarskiej, sporządzany co roku przez międzynarodowy instytut TREUGAST na podstawie osiąganych przez nie wyników operacyjnych i finansowych. W ten sposób odzwierciedla on możliwości oraz wyzwania czekające w kolejnych miesiącach na hotele oraz inwestorów.

Zwycięzcą TREUGAST Investment Ranking 2016 została austriacka grupa hotelowa Vienna House, która poprawiła swoją ocenę z BBB na A. „To najlepszy dowód na to, że jesteśmy na dobrej drodze” mówi prezes Vienna House, Rupert Simoner, który w 2014 roku zapoczątkował proces zmiany strategii firmy zarówno pod kątem operacyjnym, technologicznym, a także w kontekście funkcjonowania marki Vienna House na rynku. Firma ma dalsze ambitne plany. „Obecnie rozglądamy się także za pierwszymi inwestycjami poza Europą i przeglądamy zapytania z Azji oraz Bliskiego Wschodu. To kolejny cel, który zamierzamy osiągnąć.” – dodaje Simoner.

W 2015 roku Vienna House powiększyła przychód hoteli do 191 milionów EURO, poprawiając wynik EBITDA spółki o 25%. „Dzięki wyższym stawkom oraz rosnącemu obłożeniu w naszych hotelach prognozujemy, że te wyniki powtórzymy również w 2016 roku”. Pozytywne rezultaty są również zasługą budowania lojalności gości, pozycjonowania Vienna House jako atrakcyjnego pracodawcy oraz ciągłej pracy nad jakością.

INFORMACJA PRASOWA