Vienna House szuka inwestycji w Polsce

Vienna House szuka inwestycji w Polsce
Polska to kraj, który stał się jednym z kluczowych rynków dla austriackiej sieci hotelowej Vienna House. Poza stolicą zaczyna ona interesować się także innymi, mniejszymi miastami.

„Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wpływa na to stabilny rozwój gospodarczy, ale również coraz lepsza atmosfera dla nowych inwestycji. Co więcej, poza stolicą są w Polsce również inne ciekawe destynacje o dużym potencjale dla turystyki oraz podróży biznesowych, co jest wyjątkiem w regionie. To właśnie dlatego szukamy inwestycji nie tylko w Warszawie, ale również w mniejszych miastach, takich jak Rzeszów czy Lublin.” - twierdzi Rupert Simoner, CEO Vienna House.

Vienna House zarządza obiektami w formie zawierania umów i zarządzanie lub dzierżawy, w niektórych przypadkach. Podczas rozwoju projektu hotelarskiego proponuje swoje usługi w każdym momencie jego powstawania, m.in. od analizy lokalizacji czy etapie budy na otwarciu. Vienna House swoje zaangażowanie okazuje zarówno poprzez adaptowanie istniejących już budynków - także zabytkowych, jak i wszelkie nowe projekty, wśród których wyróżnić trzeba również rebranding istniejących już obiektów. Specjalizuje się w industrialnych obiektach biznesowych, takich jak angelo by Vienna House Katowice, jednak ogromne doświadczenie posiada również w administrowaniu obiektami turystycznymi i spa, takimi jak Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje. Swoje zainteresowanie kierują na wszelkie lokalizacje, które wykazują dużą tendencję do rozwoju a znajdują się blisko atrakcji turystycznych. W naszym kraju sieć Vienna House poszukuje inwestycji nie tylko w dużych aglomeracjach jak Poznań, Gdańsk czy Wrocław, ale też miejscowościach mniejszych - Lublinie czy Rzeszowie.

„W Polsce, szczególnie w mniejszych miastach rynek hotelarski jest ciągle zuniformizowany. My chcemy wprowadzać unikalne, indywidualne hotele. Odrobinę szalone, odjazdowe, ale jednocześnie pełne stylu i jakości. Chcielibyśmy otworzyć 4 nowe obiekty w ciągu najbliższych 4 lat.” - podkreśla Rupert Simoner.

Vienna House do 2022 roku zamierza powiększyć listę swoich obiektów do 50. Poza Polską zamierza rozszerzyć swoje wpływy w takich krajach jak Niemcy, Rumunia, Słowacja czy Rosja.

INFORMACJA PRASOWA