Vienna House Easy wkracza do Lipska

Vienna House Easy wkracza do Lipska
Vienna House, największa grupa hotelowa w Austrii, otwiera w centrum Lipska designerski hotel w stylu "smart-casual", który będzie funkcjonował pod marką Vienna House Easy. Umowa dzierżawy została już podpisana, a otwarcie hotelu jest planowane na początek 2018 roku.

Pod koniec marca spółki Vienna House i BERKOM Grundstücks GmbH & Co. Hotels Leipzig am Brühl KG podpisały umowę dzierżawy, która jest pierwszym krokiem do przebudowy nieruchomości (dawny Novotel) położonej w centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego.

„Lipsk jest jednym z modniejszych miast w Niemczech, charakteryzującym się bogatą sceną kulturalną i studencką, doskonałymi klubami, imponującą architekturą, tętniącym życiem śródmieściem” – mówi Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. „Swobodna, nieskomplikowana koncepcja Vienna House Easy pasuje idealnie do miasta, dlatego bardzo cieszę się, że kolejny krok w ramach rozszerzenia naszego portfolio wykonamy właśnie w Lipsku”.

Nowy hotel Vienna House Easy Leipzig dysponuje 206 pokojami, w tym 11 apartamentami i 4 pokojami rodzinnymi. W lobby znajduje się bar, strefa dzienna oraz kreatywne miejsce spotkań dla mieszkańców Lipska, gości i turystów. Stoły na kółkach, które pozwalają na ich łatwe przemieszczanie, razem z bezpłatnym szybkim łączem WiFi sprawiają, że to miejsce jest tak różnorodne, jak potrzeby jego gości. Hotelowe menu stanowi połączenie tradycji wiedeńskich kawiarni z duchem dzisiejszych czasów, co w przenośni można określić jako strudel w towarzystwie piwa rzemieślniczego. Ofertę hotelu uzupełnia sklep z regionalnymi, modnymi i sezonowymi produktami.

Restauracja śniadaniowa, podobnie jak we wszystkich hotelach Vienna House Easy, jest utrzymana w stylu nawiązującym do piekarni. Hotel dysponuje również salą balową o powierzchni 180 metrów kwadratowych, dwoma salami konferencyjnymi (o powierzchni 56 i 38 metrów kwadratowych), a także jednym otwartym pomieszczeniem, które może być wykorzystywane na różne sposoby. Ponadto, hotel oferuje zewnętrzny taras, wyposażony w kolorowe meble kawiarniane i wypoczynkowe, a także podwieszane fotele, które przypominają ogrodowe huśtawki, przenosząc je do miejskiej rzeczywistości XXI wieku.

W pokojach hotelowych królują jasne barwy, a w każdym z nich znajdują się wysokiej jakości łóżka kontynentalne oraz świeżo odnowione łazienki. Na szczególną uwagę zasługują pokoje rodzinne urządzone według nowej koncepcji: z łóżkami piętrowymi! Nowoczesne i pomysłowo zaprojektowane, nadają pomieszczeniom inny wymiar. Strefy zabaw połączone drzwiami z pokojem rodziców stanowią idealne rozwiązanie dla dzieci.

Na niektórych piętrach oferowane są usługi, których goście oczekują od luksusowych hoteli, takie jak: kąciki z poduszkami, do czytania, stoły do szycia oraz inne miejsca obsługiwane samodzielnie. Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie. Na ósmym piętrze mieści się, wyposażona w nowoczesny sprzęt, siłownia która zapewnia też zapierający dech w piersiach widok na panoramę Lipska.

Wszędzie tam, gdzie może to być pomocne dla gości, Vienna House Easy Leipzig oferuje różne rozwiązania technologiczne. Zameldowanie online, mobilny concierge, funkcja czatu z personelem hotelowym — to standard w hotelu. Zespół hotelowy sprawdza się w roli troskliwego gospodarza i dba o potrzeby gościa, czyniąc to w uprzejmy i dyskretny sposób. Hotel jest oddalony o pięć minut drogi pieszo od rynku i dworca kolejowego. Kierowcy mogą skorzystać z sąsiadującego garażu parkingowego.

INFORMACJA PRASOWA
FOT. Vienna House