Alexandrinum

Vienna House Easy wkracza do Lipska

13.04.2017
Vienna House Easy wkracza do Lipska
Vienna House, największa grupa hotelowa w Austrii, otwiera w centrum Lipska designerski hotel w stylu "smart-casual", który będzie funkcjonował pod marką Vienna House Easy. Umowa dzierżawy została już podpisana, a otwarcie hotelu jest planowane na początek 2018 roku.

Pod koniec marca spółki Vienna House i BERKOM Grundstücks GmbH & Co. Hotels Leipzig am Brühl KG podpisały umowę dzierżawy, która jest pierwszym krokiem do przebudowy nieruchomości (dawny Novotel) położonej w centrum miasta, tuż obok dworca kolejowego.

„Lipsk jest jednym z modniejszych miast w Niemczech, charakteryzującym się bogatą sceną kulturalną i studencką, doskonałymi klubami, imponującą architekturą, tętniącym życiem śródmieściem” – mówi Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. „Swobodna, nieskomplikowana koncepcja Vienna House Easy pasuje idealnie do miasta, dlatego bardzo cieszę się, że kolejny krok w ramach rozszerzenia naszego portfolio wykonamy właśnie w Lipsku”.

Nowy hotel Vienna House Easy Leipzig dysponuje 206 pokojami, w tym 11 apartamentami i 4 pokojami rodzinnymi. W lobby znajduje się bar, strefa dzienna oraz kreatywne miejsce spotkań dla mieszkańców Lipska, gości i turystów. Stoły na kółkach, które pozwalają na ich łatwe przemieszczanie, razem z bezpłatnym szybkim łączem WiFi sprawiają, że to miejsce jest tak różnorodne, jak potrzeby jego gości. Hotelowe menu stanowi połączenie tradycji wiedeńskich kawiarni z duchem dzisiejszych czasów, co w przenośni można określić jako strudel w towarzystwie piwa rzemieślniczego. Ofertę hotelu uzupełnia sklep z regionalnymi, modnymi i sezonowymi produktami.

Restauracja śniadaniowa, podobnie jak we wszystkich hotelach Vienna House Easy, jest utrzymana w stylu nawiązującym do piekarni. Hotel dysponuje również salą balową o powierzchni 180 metrów kwadratowych, dwoma salami konferencyjnymi (o powierzchni 56 i 38 metrów kwadratowych), a także jednym otwartym pomieszczeniem, które może być wykorzystywane na różne sposoby. Ponadto, hotel oferuje zewnętrzny taras, wyposażony w kolorowe meble kawiarniane i wypoczynkowe, a także podwieszane fotele, które przypominają ogrodowe huśtawki, przenosząc je do miejskiej rzeczywistości XXI wieku.

W pokojach hotelowych królują jasne barwy, a w każdym z nich znajdują się wysokiej jakości łóżka kontynentalne oraz świeżo odnowione łazienki. Na szczególną uwagę zasługują pokoje rodzinne urządzone według nowej koncepcji: z łóżkami piętrowymi! Nowoczesne i pomysłowo zaprojektowane, nadają pomieszczeniom inny wymiar. Strefy zabaw połączone drzwiami z pokojem rodziców stanowią idealne rozwiązanie dla dzieci.

Na niektórych piętrach oferowane są usługi, których goście oczekują od luksusowych hoteli, takie jak: kąciki z poduszkami, do czytania, stoły do szycia oraz inne miejsca obsługiwane samodzielnie. Miłośnicy sportu również znajdą coś dla siebie. Na ósmym piętrze mieści się, wyposażona w nowoczesny sprzęt, siłownia która zapewnia też zapierający dech w piersiach widok na panoramę Lipska.

Wszędzie tam, gdzie może to być pomocne dla gości, Vienna House Easy Leipzig oferuje różne rozwiązania technologiczne. Zameldowanie online, mobilny concierge, funkcja czatu z personelem hotelowym — to standard w hotelu. Zespół hotelowy sprawdza się w roli troskliwego gospodarza i dba o potrzeby gościa, czyniąc to w uprzejmy i dyskretny sposób. Hotel jest oddalony o pięć minut drogi pieszo od rynku i dworca kolejowego. Kierowcy mogą skorzystać z sąsiadującego garażu parkingowego.

INFORMACJA PRASOWA
FOT. Vienna House

Ostatnie wpisy
na blogu

li Benefis Maestro Paulosa Raptisa podczas XXVI Forum Humanum Mazurkas
XXVI Forum Humanum Mazurkas, które odbyło się 26 lutego br. utrzymane było w wyjątkowym artystycznym...
li Hilton przedstawia: 8 wskazówek na bezstresową podróż samolotem
Wczesne godziny odlotu, długie kolejki do odprawy, obawa o bezpieczeństwo...
li Vienna House Amber Baltic na fali
Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje zbiera kolejne laury po zmianach...
li Szkolenie? Czas na autorską przerwę! A gdzie? W sali kreatywnej w Scandic Gdańsk!
Duży wybór sal konferencyjnych, czterogwiazdkowy standard, hotel z doskonałą...

Partnerzy

 • Stowarzyszenie Branży Eventowej
 • Event Katalog
 • szkolenia.com
 • Event Platforma
 • Targi Turystyczne 2017
 • EventMapa.pl
 • Gdansk Convention Bureau
 • Avenhansen Sp. z o.o.
 • Biuro Kongresów i Spotkań - Poznań Convention Bureau
 • rekomendowanefirmy.pl
 • Poland Meetings Destionation
 • Inwitacje.pl
 • Polish Business Club
 • Międzynarodowe Targi Łódzkie
 • Invest Hotel
 • Tourism and Events Expo 2016
 • Polagra Gastro - Międzynarodowe Targi Gastronomii
 • Targi WorldHotel
 • Targi EuroGastro

Informujemy, że serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza akceptację Polityki Cookies.

Zamknij