Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje – ugruntowana pozycja po 25 latach

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje – ugruntowana pozycja po 25 latach
Vienna House Amber Baltic Miedzyzdroje przyjmie w tym roku swojego 1.3 mln gościa, zaś w czerwcu obchodzi swój srebrny jubileusz. W nowe ćwierćwiecze hotel wkracza całkowicie odmieniony.

W 1991 r. tuż przy piaszczystej plaży w Międzyzdrojach i głównym deptaku zwanym Promenadą Gwiazd pojawił się hotel, który kształtem przypomina statek z dziobem skierowanym do morza. Tak zaprojektowana bryła Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje sprawia, że z każdego pokoju można cieszyć się widokiem falującego morza, podobnie jak z tarasu restauracyjnego, który graniczy z plażą. W ciągu tych 25 lat Amber Balticprzeszedł wiele renowacji. Od samego początku jest zarządzany przez największą austriacką sieć hoteli Vienna House (wcześniej VI Hotels & Resorts).

W ciągu 25 lat Amber Baltic odwiedzało średnio 52 000 gości rocznie. W sumie wypili oni prawie 2 mln filiżanek kawy i zjedli 45 000 porcji domowego strudla jabłkowego w Kawiarni Wiedeńskiej. Wśród gości było wiele gwiazd, m.in. Borys Szyc, Anna Dereszowska, Jan Nowicki, Olaf Lubaszenko, Anna Guzik, Tomasz Karolak, Magdalena Cielecka. Hotel już w 1995 r. stał się miejscem akcji kasowego hitu kinowego „Młode Wilki”. Od samego początku angażuje się w kulturalne i sportowe życie miasta. Jest partnerem Festiwalu Gwiazd od 1996 r., Gali Boksu Zawodowego i Summer Kite Festival. Sponsorował wiele wydarzeń muzycznych, m.in. Festiwal Muzyki Klasycznej i Międzynarodowy Festiwal Chóralny. Hotel współpracuje również z organizatorami wystawy Lego, która od kilku lat gości w Międzyzdrojach w lipcu i sierpniu. W tym roku w Amber Baltic można oglądać imponującą makietę hotelu, wykonaną właśnie z klocków Lego.

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje to obiekt naprawdę kultowy, który wpisał się na stałe do krajobrazu hotelarskiego w Polsce i od 25 lat jest jednym z liderów w regionie. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze doświadczonemu i zaangażowanemu zespołowi, dla którego uśmiech na twarzy gościa jest najważniejszy!” – przyznaje z dumą Monika Kowalska, Dyrektor hotelu od 2013 r. Anna Olszyńska, Regionalna Dyrektor Vienna House na Polskę Północną przyznaje: „Jestem związana z Amber Baltic od ponad 20 lat. Tutaj zaczynałam moją karierę zawodową w 1993 r. jako recepcjonistka, a teraz jako regionalny dyrektor odpowiadam również za ten hotel. Zawsze podziwiałam wielką charyzmę, jaka drzemie w Amber Baltic i jego ludziach. Życzę całemu zespołowi wszystkiego co najlepsze na następne 25 lat!”.

INFORMACJA PRASOWA