Uroczyste otwarcie Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim

Uroczyste otwarcie Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim
21 maja 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie podwojów Hotelu Krasicki**** w Lidzbarku Warmińskim. Podczas otwarcia obecnych było ponad 300 osób, wśród których znaleźli się politycy szczebla lokalnego i centralnego, osobistości świata nauki, kontrahenci, przedstawiciele mediów i duchowieństwa.

Impreza rozpoczęła się o godz. 17.00 uroczystą mszą świętą celebrowaną przez Arcybiskupa Metropolitę Warmińskiego Wojciecha Ziembę w kaplicy zamkowej. Następnie Goście i Gospodarze udali się do Sali Dantyszek, gdzie odbywała się część oficjalna otwarcia. Pani Profesor Krystyna Stasiewicz – ceniony w kraju znawca literatury staropolskiej przeprowadziła wykład na temat Krasickiego – patrona hotelu. Prezes Andrzej Dowgiałło wygłosił przemówienie i podziękowania wobec osób oraz instytucji, dzięki którym udało się zrealizować inwestycję. Po tej części gościom czas umilił koncert Trzech Polskich Tenorów (Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski, Paweł Skałuba) z towarzyszeniem Zespołu Salonowego. Ale to nie był koniec atrakcji – gdy część Gości przeszła do Restauracji na bankiet, inni postanowili zwiedzać przepiękny obiekt. Wśród Gości przechadzali się aktorzy w strojach historycznych.

Wieczorem na przybyłych czekała niespodzianka – inscenizacja tańczących fontann pt. „Ogrody Krasickiego” w połączeniu z teatrem tańca i ognia. Z okazji otwarcia oddano 3 wiwaty armatnie.

Ceremonię otwarcia poprowadził poprowadził Artur Andrus.

INFORMACJA PRASOWA