TT Warsaw - miejsce spotkań biznesu turystycznego

TT Warsaw - miejsce spotkań biznesu turystycznego
Już dzisiaj rozpocznie się najważniejsze wydarzenie sektora turystycznego w Polsce, czyli 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które zgromadzą 450 wystawców z 50 krajów. Organizator, firma MT Targi Polska, przygotował w programie wydarzeń towarzyszących spotkania, konferencje i prezentacje, które zainteresują profesjonalistów z branży. Drugiego i trzeciego dnia targi będą otwarte dla szerokiej publiczności, a zaplanowane atrakcje z pewnością przyciągną tłumy miłośników podróży. Targi potrwają do 26 listopada.

Dzisiaj ruszają największe targi turystyczne w Polsce. Uroczysta inauguracja odbędzie się w czwartek o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej A. Tegoroczny kraj partnerski to Rumunia, która staje się coraz popularniejszym kierunkiem wyjazdowym dla Polaków. Podczas konferencji prasowej, która odbędzie się również pierwszego dnia targów o godzinie 12.45 w sali konferencyjnej C, będzie można dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych Rumunii i planach rozwoju sektora turystycznego.

Cały świat w jednym miejscu

Wśród tegorocznych wystawców znajdzie się 26 narodowych organizacji turystycznych i ambasad, niemal 150 biur podróży z polski i zagranicy, a także hotele, ośrodki wypoczynkowe, spa, przewoźnicy, atrakcje turystyczne czy firmy oferujące nowe technologie dla turystyki. Wystawcy z całego świata przybędą na TT Warsaw, aby zachęcać Polaków do podróży oraz szukać partnerów biznesowych. Reprezentowana będzie Europa, Azja, Afryka, Bliski Wschód, Karaiby i Ameryka Środkowa. Jednym ze sposobów przybliżenia oferty będą konferencje prasowe i seminaria, które zorganizują Mołdawia, Japonia, Indonezja, Tajlandia, Dominikana i Kuba.

Branżowe spotkania Podczas targów odbędą się spotkania dedykowane profesjonalistom związanym z turystyką. Ministerstwo Sportu i Turystyki zorganizuje seminarium pt. „Nowe trendy w turystyce”, a przedstawicieli biur podróży i agentów z pewnością zainteresują prognozy dotyczące nadchodzącego sezonu, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji pt. „Turystyka wyjazdowa 2017 - czy powtórzy się sukces roku 2016?”. Będzie ona poprzedzona spotkaniem organizowanym przez Polską Izbę Turystyki i Polską Izbę Ubezpieczeń, na którym omawiane będą europejskie systemy zabezpieczeń finansowych w turystyce. Z kolei Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizuje panel nt. promocji produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w kontekście nowych trendów rynku turystycznego.

Dwa szkolenia będą skierowane do przedstawicieli sektora MICE. Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” (SKKP) poruszy tematykę innowacji dla zimowych wyjazdów firmowych, odbędzie się również warsztat pt. „Cruising and Incentive, czyli jak tworzyć skuteczne programy incentive na statkach wycieczkowych”. Poza tym zaplanowane jest spotkanie dotyczące praw pasażerów w przypadku opóźnień lotów oraz prezentacja możliwości konstruowania programów wycieczek do krajów nadbałtyckich z wykorzystaniem transportu promowego.

Specjalnie na Targi TT Warsaw SKKP oraz MT Targi Polska przygotowały system umawiania spotkań. Na dedykowanej stronie internetowej www.ttwarsaw.talkb2b.net wystarczy wypełnić formularz i stworzyć profil biznesowy, aby ułożyć kalendarz spotkań, zaprezentować firmę lub ofertę. Rejestracja w systemie dostępna jest do 23 listopada.TT WarsawTT Warsaw pełne atrakcji

Tradycyjnie na targach przewidzianych jest wiele atrakcji, zarówno na stoiskach wystawców, jak i w programie merytorycznym. Na uwagę zasługuje m.in. wspólne stoisko Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - The World Games 2017 oraz Wrocławia, miasta-gospodarza igrzysk. Będą oni promować tę największą w Polsce imprezę sportową zaplanowaną na 2017 rok, z kolei w turystycznej strefie multimedialnej „Odkryj Polskę!” będzie można poznać uroki naszego kraju. Cała sobota natomiast upłynie pod znakiem spotkań z podróżnikami.

Pierwszego dnia odbędzie się również spotkanie z prof. Witoldem Modzelewskim, który przybliży historię pałacu z XVIII wieku, obecnie Hotelu Pałacu Alexandrinum. Jego wykład na temat stosunków polsko-rosyjskich będzie połączony z premierą III tomu książki „Polska - Rosja. Wojny nie będzie”.

Patronat Honorowy

Patronat honorowy nad Targami TT Warsaw 2016 objęli: Ireneusz Raś - poseł na Sejm RP, przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Witold Bańka - minister sportu i turystyki, Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz - prezydent miasta stołecznego Warszawy. Wydarzeniu patronować będą również Paweł Niewiadomski - prezes Polskiej Izby Turystyki, Łukasz Jeziorski - burmistrz dzielnicy Wawer oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Informacje praktyczne

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 24-26 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Rejestracji można dokonać na miejscu. Wydarzenie trwa w godzinach 10.00-17.00. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

Dogodny dojazd

Na targi można dojechać bezpłatnymi autokarami firmy POLONUS, które będą kursowały co godzinę od 9.00 do 17.00 na trasie Dworzec Warszawa Zachodnia - Dworzec Warszawa Centrum - Dworzec Warszawa Wschodnia - Centrum MT Polska. Zapewniony jest także transport powrotny, a rozkład jest na stronie internetowej targów.

Szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia do stacji docelowej Warszawa Gocławek. Dojazd samochodem z centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 143, 145, 173, 183, 225, 245, 315, 401, 514 i 520.

INFORMACJA PRASOWA