Trzeci sezon EXPO Kraków

Trzeci sezon EXPO Kraków

W maju tego roku Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków obchodziło swoje trzecie urodziny. To okazja nie tylko do świętowania, ale i do podsumowań. Trójka w wielu kulturach postrzegana jest jako liczba magiczna, symbolizująca harmonię, siłę i rozwój – przez te trzy lata pracowaliśmy na to, żeby te pojęcia można było odnieść także do EXPO.

Młodość

Usytuowanie EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej nie jest przypadkowe – jej nazwa nawiązuje do XIX-wiecznej tradycji organizacji wystaw powszechnych w Galicji, którą podtrzymuje firma Targi w Krakowie. Od przeszło dwudziestu lat kontynuujemy naszą misję, jaką jest organizacja targów, kongresów i spotkań branżowych w taki sposób, żeby stworzyć uczestnikom komfortowe warunki do prezentacji nowych osiągnięć, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych. Minął właśnie trzeci rok, odkąd otworzyliśmy Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Nowa siedziba, zaprojektowana na bazie naszych wieloletnich doświadczeń w branży, utworzyła dodatkowe możliwości aranżacyjne i zainaugurowała świeże perspektywy rozwoju.

Dojrzałość

Od trzech lat dynamicznie rozbudowujemy wydarzenia cykliczne, które organizowaliśmy jeszcze w dawnym lokum: Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®, Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®, Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT EXPO® czy legendarne już Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Nowa przestrzeń umożliwiła nie tylko rozbudowanie oferty poszczególnych wydarzeń, ale i przyjęcie dużo większej liczby Wystawców i Zwiedzających. Najlepiej widać to po prężnym rozwoju Targów KRAKDENT® czy Targów Książki, gdzie statystyki po przeprowadzce wzrosły prawie dwukrotnie!

…i druga młodość

Nowa siedziba przyciągnęła też nowe wydarzenia, które już na stałe zagościły w naszym kalendarzu. Sezon 2016/17 został zwieńczony przez trzy najbardziej kolorowe imprezy w EXPO Kraków: festiwal kultury japońskiej Magnificon EXPO, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu Tattoofest oraz Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE. W maju i czerwcu nasze hale tętniły życiem, przeobrażając się kolejno w sale koncertowe, studia tatuażu i powierzchnie targowe. W miarę rozwoju działalności EXPO Kraków Zwiedzający i Wystawcy oczekują od nas coraz więcej – nie spoczywamy więc na laurach i nie stronimy od nowości. Należą do nich Małopolskie Targi Nowych Technologii w Budownictwie, Instalacji i Wyposażeniu Wnętrz,  zainaugurowane w maju tego roku, które, mamy nadzieję, trwale zapiszą się na liście naszych wydarzeń. Plany na przyszły rok obejmują z kolei premiery targów Cleaning Show i Europe Sport Power. Liczymy na to, że w kolejnych latach EXPO Kraków nieprzerwanie będzie zaskakiwać Wystawców i Zwiedzających. Dla nas rozwój nigdy się nie kończy!

MATERIAŁ PRASOWY