Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016
W dniach 12-14 luty 2016 roku, w Poznaniu odbędzie się 27. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016 - wydarzenia podążającego ze zmianami zachodzącymi w branży i cieszącego się najdłuższym stażem wśród targów turystycznych w Polsce.

Impreza pozwoli odwiedzającym zapoznać się z najlepszymi ofertami wyjazdów, gotowymi katalogami, czy też nowymi produktami turystycznymi tuż przed okresem wyjazdów Wielkanocnych, na majówkę, czy też wakacje. W tym roku po raz pierwszy utworzony został tytuł "Miasta Partnerskiego" targów, którym został Poznań, z kolei Partnerem Organizacyjnym już drugi raz z rzędu została Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Istotnym elementem targów będzie międzynarodowa konferencja dot. turystyki rowerowej, zatytułowana "Pora na rowery! Czy turystyka rowerowa może stać się markowym produktem turystycznym w Polsce?". Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. o najlepszych przykładach rozwoju turystyki rowerowej z Czech i Polski. Jej organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Z myślą o agentach turystycznych i biurach podróży przygotowano bezpłatne warsztaty zatytułowane "Dlaczego Twoje biuro podróży gubi klientów?". To wspaniała okazja do poznania najnowszych trendów w ściąganiu klientów oraz efektywne metody angażowania klienta w proces dokonywania zakupów. W trakcie jego trwania omawiany będzie punkt widzenia klienta i jego sposób postrzegania przestrzeni biura podróży w kontekście decyzji zakupowych oraz procesów myślowych, jakie zachodzą w jego głowie. Poruszony zostanie również temat aranżacji i urządzenia biura, a każdy z uczestników będzie mógł nauczyć się jak tworzyć skuteczne e-maile oraz jak stosować videomarketing do pozyskania nowych klientów.

Firmom zajmującym się kulinarną dziedziną turystyki spodoba się 4. edycja konferencji "Turystyka kulinarna - Polski HIT", której temat przewodni brzmi "Jak przyciągnąć turystów do restauracji". Z kolei "TOUR SALO Blog Meeting" to spotkanie z blogerami podróżniczymi.

Obowiązującym punktem wizyty na TOUR SALONIE będą stoiska regionów Polski, które zaprezentują swoją ofertę zarówno pod względem turystyki rodzinnej, aktywnej, miejskiej, czy też Spa i Wellness. Z kolei wielbiciele podróży zagranicznych znajdą na targach ciekawe propozycje podróży i ofert obiektów z Niemiec, Włoch, Rumunii, Węgier, Maroka, Indii, Filipin, Czech, Gruzji, Indonezji czy Dominikany. Po raz pierwszy będzie można również kupić gotowe wycieczki na tzw. giełdzie turystycznej. Również nie od dziś wiadomo, że nieodłącznym elementem podróżowania są fotografie, dlatego ciekawą propozycją targów są warsztaty z fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem - Fotografem National Geographic Polska.

Stałym punktem są spotkania ze znanymi podróżnikami, a także występy zespołów folklorystycznych oraz artystów zaproszonych przez wystawców.

Już po raz czwarty targom towarzyszyć będzie Festiwal Podróżniczy "Śladami Marzeń", który stwarza niepowtarzalną okazję do zobaczenia regionów świata uchwyconych na fotografiach oraz wysłuchania historii z podróży z najdalszych zakątków globu.

Organizatorzy zadbali także o transport na targi klientów biznesowych. W piątek 12 lutego z Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi i Wrocławia wyjadą autokary, które za symboliczną kwotę dowiozą uczestników prosto pod targowe hale.

INFORMACJA PRASOWA