Targi LATO 2012 - bogata oferta wyjazdów wakacyjnych na każdą kieszeń oraz moc atrakcji

Targi LATO 2012 - bogata oferta wyjazdów wakacyjnych na każdą kieszeń oraz moc atrakcji
Podczas XVII edycji Targów Turystyki i Wypoczynku LATO zwiedzający będą mogli dokonać zakupu wakacji marzeń, wybierając wśród setek propozycji wyjazdów krajowych i zagranicznych. Na Targach LATO, które odbędą się w dniach 20-22 kwietnia 2012 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie, miłośników wakacyjnych podróży czekają - poza bogatą ofertą wycieczek - konkursy, quizy i występy artystyczne.

- Nadchodząca edycja Targów LATO zapowiada się jeszcze ciekawiej niż poprzednie. Po zeszłorocznym sukcesie, w tym roku planujemy jeszcze bardziej rozbudować program tego wiosennego festynu, który idealnie wpisał się w potrzeby mieszkańców Warszawy i okolic. Na Targach zaprezentowana zostanie bardzo bogata oferta wypoczynku letniego w kraju i zagranicą, a każdy turysta poszukujący ciekawych propozycji na urlop z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zwiedzający mogą też liczyć na specjalne atrakcje, które jeszcze bardziej umilą pobyt na Targach. Wszystko wskazuje na to, że Targi LATO 2012 będą idealnym miejscem na spędzenie ostatniego kwietniowego weekendu z rodziną i znajomymi – zachęca Elwira Konopińska, szef projektu Targów LATO 2012.

Wakacje na każdą kieszeń

Na Targach LATO będzie można przebierać w wycieczkach krajowych i zagranicznych. Promowane będą nie tylko najpopularniejsze kierunki wyjazdowe, gdyż w ofercie wystawców zwiedzający znajdą również kraje takie jak Dominikana, Kuba czy Malta. Turyści ceniący wypoczynek w kraju będą mogli natomiast zapoznać się z bogatą ofertą miast, gmin, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.

Wystawcy zaprezentują także szeroki wybór zagranicznych i krajowych wyjazdów tematycznych. Miłośnicy nurkowania, wspinaczki czy turystyki rowerowej z pewnością znajdą propozycję idealnie odpowiadającą ich wymaganiom. Nie zabraknie także ofert wyjazdów łączących zwiedzanie i wypoczynek, propozycji pielgrzymek oraz wyjazdów dla studentów lub seniorów.

W trakcie Targów można nie tylko zapoznać się z wszechstronną ofertą turystyczną z Polski i zagranicy na każdą kieszeń, ale również nabyć wymarzoną wycieczkę bezpośrednio na stoisku. Wielu wystawców specjalnie na Targi przygotowuje specjalnie oferty w niższych cenach oraz organizuje konkursy z nagrodami.

EURO na LATO

Targi LATO odbędą się w ostatni weekend kwietnia, a więc krótko przed rozpoczęciem rozgrywek EURO 2012. Z tej okazji wystawcy szykują wiele atrakcji - na zwiedzających będą czekały konkursy i quizy związane z EURO oraz specjalnie przygotowane gadżety, które z pewnością przydadzą się wszystkim kibicom.

Wakacje z językiem

Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie uczyć się języka na wakacjach? Tegoroczną nowością Targów LATO będzie Salon Turystyki Językowej, w którym będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wyjazdów językowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na Targach LATO będzie można zdecydować, czy lepiej uczyć się języka hiszpańskiego w Barcelonie, włoskiego w Rzymie, czy może angielskiego w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych i skorzystać przy okazji z atrakcyjnych promocji cenowych.

Urlop pod żaglami, czy może na desce?

Słońce i szum fal jednoznacznie kojarzą się z relaksem. Impulsem do spędzenia wakacji na wodzie może być zwiedzenie strefy sportów wodnych na Targach LATO, gdzie swoją ofertę wypoczynku zaprezentują organizatorzy rejsów żeglarskich, wyjazdów nurkowych i kursów windsurfingowych, a także producenci kajaków, łodzi i jachtów, sprzętu wędkarskiego i nurkowego.

Co jada się na Śląsku, a co na Kaszubach?

w tym roku Targi LATO będą odbywać się równolegle z Targami Produktów Regionalnych „Regionalia” poświęconym zdrowej i ekologicznej żywności oraz wyrobom regionalnym z Polski i ze świata. Zwiedzający będą mogli sprawdzić czym dane miejsce się charakteryzuje, kosztując lokalnych przysmaków czy poznając arkana lokalnej sztuki rękodzielniczej. Będzie można dokonać zakupu wędlin, nabiału, miodu z pasieki, pieczywa, przetworów, słodyczy, ziół, a także zaopatrzyć się w kosmetyki naturalne lub kupić dzieło sztuki lokalnego artysty.

Zabawa na całego

Wiele będzie się działo na scenie ustawionej w bezpośrednim sąsiedztwie hali targowej - wszyscy goście będą mogli podziwiać występy grup tanecznych, artystycznych i folklorystycznych. Program Targów przewiduje także liczne gry, zabawy i konkursy, które stanowić będą dodatkową atrakcję dla zwiedzających, którzy na Targach LATO będą mogli spędzić trzy dni, czerpiąc przyjemność z atmosfery przywodzącej na myśl nadchodzące wakacje.

Więcej informacji o Targach LATO 2012 można znaleźć na stronie internetowej targów www.targilato.pl

INFORMACJA PRASOWA