Targi EuroGastro i WorldHotel – wydarzenie rangi światowej

Targi EuroGastro i WorldHotel – wydarzenie rangi światowej

22. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro i 11. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel to najważniejsze wydarzenia w roku dla branży HoReCa. Oba spotkania będą miały miejsce w dniach 21-23 marca 2018 w Warszawie. W tych dniach wystawcy z całego świata przedstawią najwyższej jakości sprzęty i akcesoria gastronomiczne i hotelarskie, a także szeroką ofertę żywności, napojów i alkoholi. Strega Coffee Village będzie przesycona aromatem świeżo zmielonej kawy, a w trakcie wydarzenia dodatkowych wrażeń dostarczać będą konkursy prowadzone przez uznanych mistrzów kuchni.

Te dwa najważniejsze wydarzenia są największymi w Polsce spotkaniami dla pracowników i twórców branży hotelarskiej, restauracyjnej i cateringowej. Od lat stanowią wyjątkową okazję do nawiązania sieci kontaktów z producentami i dostawcami biznesu gastronomicznego i hotelarskiego. W trakcie spotkania poznać można najnowsze trendy rynkowe, szczególnie, że oferta wystawców jest co roku dostosowywana jest do aktualnych potrzeb klientów z sektora HoReCa. Targi co roku budzą ogromne zainteresowanie, a ich program jest tak skonstruowany, aby przekazać zainteresowanym cenną porcję wiedzy na interesujące ich tematy. Z warsztatów korzystają zarówno profesjonaliści, jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w tworzeniu własnego biznesu.

Nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania

Oferta targów skierowana jest do właścicieli i osób zarządzających restauracjami, kawiarniami, barami, klubami, punktami zbiorowego żywienia, firmami cateringowymi, hotelami i pensjonatami. Targi są także ciekawym wydarzeniem dla pracowników gastronomii, czyli kucharzy, barmanów czy baristów.

Prezentacja wystawców dotyczyć będzie przede wszystkim niezbędnego wyposażenia przestrzeni gastronomicznych, a także sposobów doboru elementów wystroju obiektów.  Projekty przedstawiać będą innowacyjne rozwiązania, z których warto korzystać. Klienci w trakcie spotkań mogą przekonać się, że nowe technologie to nowe możliwości, a wielozadaniowe sprzęty niosą nie tylko oszczędność czasu, ale także pracy kucharza oraz kosztów. Przykładowo, moc pieca konwekcyjno-parowego przewyższa nawet o 30% wydajność pieców domowych. Podczas spotkań z okazji targów uczestnicy będą mogli przekonać się, że urządzenie to jest niezastąpione w restauracjach, w których przygotowuje się potrawy dla kilkuset gości jednocześnie. Inną przydatną informacją może okazać się fakt, że   patelnie indukcyjne wyposażone w możliwość ustawienia temperatury z precyzją do 1ºC pozwalają na niezwykle szybkie przygotowanie potrawy bez straty wartości odżywczych. Dzieje się tak dzięki nowej technologii czujników systemu RTCSmp, które rozmieszczone są na całej powierzchni. Inny przykład wykorzystania nowoczesnych technologii to aplikacja Connected Wash, zapewniająca stałą kontrolę bezpieczeństwa i jednoczesną optymalizację procesów zmywania.

Strefa smaku: EuroGastro

Wyjątkowa część targów to sektor spożywczy z niezwykłymi kompozycjami smaków
i zapachów z całego świata. Tutaj znaleźć można asortyment najnowszych produktów i półproduktów spożywczych, który pozwoli stworzyć menu dopasowane do każdego lokalu. Świeże ryby, owoce morza, mięsa, wędliny, warzywa, zioła, przyprawy i nabiał, czyli wszystkie potrzebne produkty do stworzenia wyjątkowych dań. Należne miejsce zajmą obok nich wyroby cukiernicze, piekarskie oraz lodziarskie. Dopełnieniem karty dań jest szeroki wachlarz napojów. Wśród nich będzie można znaleźć najlepsze gatunki kaw i herbat, smakowe czekolady, naturalne soki, wody mineralne, a także różnego rodzaju luksusowe alkohole.

Wyjątkowo kawowe targi

Dużo uwagi zostanie poświęcone kawie. Profesjonalne firmy i palarnie zaproponują zróżnicowane gatunki pochodzące z różnych miejsc świata. Z kolei dostawcy sprzętów do parzenia kawy przedstawią rozwiązania wydobywające nietuzinkowy smak tego esencjalnego napoju. Strefa Coffee Village będzie miejscem, gdzie odbędą się bezpłatne warsztaty dla baristów, menedżerów kawiarni i restauracji, a także dla miłośników kawy. Warsztaty będą poprowadzone przez doświadczonych ekspertów. Ponadto podczas targów będzie można obejrzeć zmagania uczestników w 10. edycji Olimpiady Kawy®,
której organizatorem jest firma Apro Trade / Akademia Kawy® oraz MT Targi Polska. Wszystko odbędzie się pod patronatem Specialty Coffee Association of Europe.
 
Gotowanie na żywo

Konkursy organizowane przez kulinarnych mistrzów zawsze wzbudzają niesamowite emocje. W składzie Jury obok zawodowych szefów kuchni zasiadać będą znani dziennikarze oraz lubiani prezenterzy. Podczas tegorocznej edycji targów 10. jubileusz będzie obchodził „Kulinarny Talent”, prestiżowy konkurs organizowany przez Roberta Sowę. Co więcej, podczas targów odbędą się dwa prestiżowe konkursy: „CHEF Culinary Cup” - od lat pod patronatem Jerzego Pasikowskiego, oraz „Festiwal Kuchni Greckiej” Teo Vafidisa.

Wszystko dla hoteli

Równolegle odbywają się Targi WorldHotel i na nich znaleźć będzie można wszystko, co jest potrzebne do urządzenia i wyposażenia obiektów noclegowych. W ofercie znajdą się m.in. meble, oświetlenie, tekstylia hotelowe i elementy wystroju wnętrz, czyli różnego rodzaju dekoracje. Nie zabraknie również rozwiązań informatycznych, a więc nowoczesnych systemów zarządzania hotelem, automatyki budynkowej czy środków zapewniających czystość. W ofercie znajdują się także usługi projektowe oraz infrastruktura rekreacyjna. W trakcie targów będzie można znaleźć wszystkie najpotrzebniejsze elementy wyposażenia hotelowego wnętrza.

Rozwój to podstawa sukcesu

W trakcie trwania targów dni wypełnione będą spotkaniami merytorycznymi i prelekcjami informacyjnymi skierowanymi do osób zarządzających biznesem gastronomicznym i hotelowym. Prelegenci będą podpowiadać, często na podstawie własnych doświadczeń oraz przykładów, jak odnieść sukces w biznesie gastronomicznym. Prelekcje cieszą się ogromną popularnością i miejsca na szkolenia szybko się rozchodzą, dlatego warto z wyprzedzeniem zapisać się na szkolenia i wykłady.

INFORMACJA PRASOWA