Święto wina w Sofitel Grand Sopot

Święto wina w Sofitel Grand Sopot
Dni od 23 do 30 września w Sofitel Grand Sopot zapowiadają się obiecująco. Hotel przygotowuje się właśnie do Tygodnia Francuskich Win. Równocześnie świętować go będą wszystkie ze 120 hoteli marki Sofitel na całym świecie.

Doskonała okazja do odkrywania nowych smaków i poznania Francji z jej najlepszej strony. Wielki Tydzień w hotelu Sofitel Grand Sopot będzie w całości poświęcony francuskim winom i celebrowaniu pierwszych dni winobrania, które tradycyjnie ma miejsce w północnych rejonach Francji na początku września.

Może się wydawać, że nie ma nic bardziej oczywistego niż kolor wina. Białe i czerwone – te dwa podstawowe trunki znane są każdemu. Otóż to nie wszystko. We wrześniu hotele marki Sofitel w tym trójmiejski Grand Sopot, zaskoczą całą paletą win francuskich z takich regionów jak Bordeaux, Burgundia, Alzacja, Dolina Loary czy Rhône.

Wykwintnych trunków przygotowanych z pasją najlepszych francuskich winiarzy można skosztować już od 23 września w hotelowej restauracji Art Deco i Le barze. Różnorodność bukietów i kolorów sprawiają, że są one jeszcze ciekawsze i warte spróbowania.

***
Sofitel, Hotele Światowej Klasy i Francuska Elegancja
Sofitel to jedyna francuska marka wśród hoteli luksusowych, reprezentowana przez 120 obiektów na 5 kontynentach w niemal 40 krajach świata (ponad 30 000 pokoi). Sofitel oferuje nowoczesne hotele i resorty przystosowane do potrzeb gości poszukujących luksusu, piękna, wysokiej jakości i doskonałości. Zlokalizowane w sercach najważniejszych metropolii takich jak Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Pekin lub na tle pięknych krajobrazów Maroko, Egiptu, Fidżi lub Tajlandii, wszystkie hotele marki Sofitel gwarantują gościom doświadczenie francuskiego stylu życia.

Sofitel Legend i Sofitel So to dwie marki, które dołączyły do Sofitel Luxury Hotels.
Hotele Sofitel Legend to obiekty ikoniczne i mityczne; często zabytkowe budynki z wieloletnią historią: Sofitel Legend Metropole Hanoi, Sofitel Legend The Grand Amsterdam i Sofitel Legend Old Cataract Aswan. Hotele So to nowe hotele butikowe i obiekty konferencyjne, charakteryzujące się nowoczesnym stylem i wzornictwem, zaprojektowane przez znanych architektów lub/i międzynarodowe osobistości ze świata mody, designu lub sztuki: Sofitel So Mauritius Bel Ombre, Sofitel So Bangkok i Sofitel So Singapore (2013). INFORMACJA PRASOWA