Świąteczne porady Radisson Blu Krakow

Świąteczne porady Radisson Blu Krakow
Świąteczna Kuchnia Stanisława Bobowskiego

Stanisław Bobowski, Szef Kuchni w Radisson Blu Hotel Kraków w swojej pracy lubi kulinarne nowości, ale docenia także klasykę najlepszych polskich smaków. Lata pracy poza granicami kraju sprawiły, że wysoko ceni smak tradycyjnych potraw, a zwłaszcza tych najbardziej uroczystych – świątecznych. Teraz, na profilu Facebook hotelu, każdy może zapytać go o radę w sprawie świątecznej kuchni.


Jak sprawić by świąteczne potrawy zachwycały na wigilijnym stole? Co upiec i ugotować na Boże Narodzenie? Dla tych, którym potrzeba kulinarnej inspiracji powstała nowa inicjatywa na profilu Facebook krakowskiego hotelu Radisson Blu www.facebook.com/RadissonBlu.Hotel.Krakow. Od teraz aż do 21 grudnia, Szef Kuchni Stanisław Bobowski będzie udzielał indywidualnych porad kulinarnych. Jaki jest najlepszy sposób na karpia? Jak szybko ulepić doskonałe uszka? Kiedy zacząć piec świąteczny piernik? Wszystkie wątpliwości Szef Kuchni rozwieje wykorzystując swoją wiedzę i lata doświadczeń.

„Świąteczna kuchnia każdemu z nas kojarzy się z rodzinną atmosferą i przede wszystkim niepowtarzalnym smakiem. W każdym polskim domu istnieją receptury przekazywane przez lata kolejnym pokoleniom – ja sam przejąłem sporo takich właśnie rodzinnych przepisów. Czasem jednak szukamy czegoś nowego, co na święta zaskoczy naszych najbliższych. Dlatego, chętnie podzielę się moimi kulinarnymi sekretami z każdym, kto zechce zadać mi swoje pytanie na profilu Facebook krakowskiego Radisson Blu” – mówi Stanisław Bobowski, Szef Kuchni w Radisson Blu Hotel, Kraków.

Dla tych, którzy jeszcze przed świętami chcą zakosztować tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw, hotelowa restauracja Milk&Co zaprasza w każdy czwartek, piątek i sobotę na świąteczny bufet Surf&Turf. Zaś dla pasjonatów gotowania Szef Kuchni wybrał kilka swoich przepisów, do samodzielnego przygotowania. Jakie i dlaczego właśnie te? Oto jego propozycje: