Sukces kolejnej edycji Targów EuroGastro i WorldHotel

Sukces kolejnej edycji Targów EuroGastro i WorldHotel

Na Targach EuroGastro i WorldHotel odwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi trendami dotyczącymi branży gastronomicznej i hotelarskiej. Tak było również podczas tegorocznej edycji, która trwała od 27 do 29 marca. W tych dniach stoiska blisko 300 wystawców z 21 krajów odwiedziło ponad 22 tysiące osób.

Kilka słów o wystawcach

Wśród wystawców znalazły się firmy takie jak Koree, która przedstawiała bogatą ofertę do parzenia kawy, Electrolux, szczególnie promujący w tym roku system czyszczenia garderoby w wodzie czy Winterhalter, na którego stoisku królowała najnowsza zmywarka podblatowa z serii UC. Tych, którzy odwiedzali targi, do stoiska Morello Forni przyciągał aromat prawdziwej włoskiej pizzy.


W tym roku firma połączyła degustację z prezentacją pieców do wypieku pizzy. Miejscem licznych degustacji stało się także stoisko marki Hendi. Jej ambasador – Kurt Scheller, przyciągał widownię jak magnes. Kolejną osobowością targów stała się Barbara Pacholczyk, która dzięki swojej energii zgromadziła tłumy przed stoiskiem Domowego Sanatorium Zimnoch, zapraszając na degustację świeżych soków z wyciskarek Kuvings. Status przeboju Targów EuroGastro stała się nalewka Cztery Pory Roku od Nalewek Staropolskich oraz czekoladki ręcznie robione przez Marcina Paździora. Jurorów konkursu na najlepszy targowy produkt zachwyciła śliwkowa tarta firmy M&K. Karol Łabędzki, który jest jej właścicielem mówił z dumą, że tarta to ich specjalność tworzona według autorskiego przepisu. Papstar Polska postawiło w tym roku na produkty proekologiczne, podobnie jak firma Duni, która prezentowała serwetki biodegradowalne. Odwiedzający z pewnością nie mogli narzekać na brak różnorodności.

Targi w oczach wystawców

W tym roku Targi po raz pierwszy odbyły się w Ptak Warsaw Expo. Wystawcy nie kryli swojego zadowolenia wynikającego ze zmiany lokalizacji wydarzenia.  Poprzednie edycje kojarzyły się im głównie z trudnościami związanymi z dojazdem, natomiast wybór nowego miejsca oceniali jako bardzo trafny. Janusz Stankiewicz - menedżer firmy Electrolux, powiedział, że w tym roku nie było żadnych trudności z transportem, ani z miejscami parkingowymi. Podobnego zdania był prezes Papstar Polska – Jacek Ładziak, dla którego to pozytywna zmiana ze względów praktycznych, ponieważ oprócz łatwiejszego dojazdu, jest także więcej miejsca w hali.


Pokazy mistrzów

W strefach pokazowych Targów każdego dnia uwagę odwiedzających przyciągały liczne konkursy i mistrzowskie pokazy. Wśród nich można wyróżnić International Chef Culinary Cup zorganizowany przez Nestle Polska S.A., w którym kucharze zawodowi mogli zaprezentować swój kunszt kulinarny oraz XIII Festiwal Kuchni Greckiej Theofilosa Vafidisa, gdzie dania przygotowano z oryginalnych greckich produktów. Po raz jedenasty jury wyłoniło laureatów w konkursie Kulinarny Talent 2019, które zorganizowało Studio Kulinarne Roberta Sowy. Celem konkursu było wyłonienie wyjątkowych talentów kulinarnych wśród ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 23 lat. Był to również imponujący pokaz, łączący młodzieńczą pasję z najnowszymi trendami branży gastronomicznej. Na uwagę zasługuje również konkurs Smart Cuisine, promujący zdrowe i smaczne gotowanie. Bardzo emocjonujący był także Międzynarodowy Konkurs Barmański “Barmatic Cup” Stowarzyszenia Polskich Barmanów oraz 11. Olimpiada Kawy, która zgromadziła tak dużą widownię, że zabrakło miejsc siedzących.


Program dla zawodowców

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się dwudniowy program edukacyjny “Profesjonalny Menedżer Restauracji”, opracowany przez Kongres Szefów Kuchni oraz MT Targi Polska. Wzięło w nim udział ponad 280 uczestników, którzy zapoznawali się z tajnikami prowadzenia biznesu w branży gastronomicznej. Menedżerowie otrzymali cały pakiet potrzebnej wiedzy z zakresu marketingu, ekonomii, finansów czy polityki cenowej.

Konferencje, szkolenia i warsztaty do wyboru

Targom EuroGastro i WorldHotel towarzyszyły liczne szkolenia, warsztaty i konferencje o ciekawej tematyce, które przygotowano z myślą o specjalistach w branży hotelarsko-gastronomicznej. Mity dotyczące glutenu oraz gastronomii zostały rozwiane podczas konferencji “Pieczywo w gastronomii – problem czy szansa?”, a na szkoleniach organizowanych przez firmę V4B – Vision For Business zostały przedstawione proste rozwiązania, zwiększające obroty i zyski w restauracji. Magazyn “Czas wina” zorganizował szkolenie połączone z warsztatami dla sommelierów. Poprowadziła je szefowa redakcji magazynu Justyna Korn-Suchocka. Podczas spotkania zaprezentowano nieco inne wina niż te, które na co dzień podaje się w restauracjach oraz przeszkolono uczestników w kwestii prawidłowego doboru wina do potraw.


Moc nagród dla najlepszych

W ramach konkursu “Najlepszy Produkt Targów EuroGastro 2019” jury oceniało pięć kategorii. Tegorocznymi laureatami zostali:

  • W kategorii sprzęt ciężki: Koree – za piec konwencyjno-mikrofalowy MERRYCHEF EIKON e2S
  • W kategorii wyposażenie zaplecza kuchennego (drobne sprzęty): Papstar Polska S.A. - za linię produktów do do cateringu “100% fair” z serii Pure
  • W kategorii żywność i napoje dla gastronomii: Nalewski Staropolskie Karol Majewski i Współpracownicy Sp. z o.o. za Nalewskę Cztery Pory Roku
  • W kategorii wyposażenie sal restauracyjnych, barów, kawiarni, cukierni, lodziarni: Duni Sales Poland Sp. z o.o. za serwetki 40x40 cm Dunilin
  • W kategorii sprzęt, akcesoria i produkty dla cateringu: M&K za tartę śliwkową


W konkursie “Najlepszy Produkt dla Hoteli THE BEST OF WORLDHOTEL 2019” pierwsze miejsce zajęła firma Electrolux za Electrolux Professional SPA – System Czyszczenia Wodnego Garderoby Electrolux Advanced Care 2.0.


W podziękowaniu za wieloletnią współpracę, zdobywcami Grand Prix zostali: Jarek Walczyk, Witold Karol Ignatowski i Kazimierz Kowalski.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Targów

Tegoroczne Targi EuroGastro i WorldHotel otworzyły ogromne perspektywy rozwoju i ukazały uczestnikom wiele nowych możliwości, które można wykorzystać w branży hotelarsko-gastronomicznej. Za rok odbędzie się 24. edycja Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro oraz 13. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Na wydarzenia już dziś serdecznie zapraszamy 25-27 marca 2020 do Ptak Warsaw Expo.

INFORMACJA PRASOWA