Stowarzyszenie Branży Eventowej na Baltic For Events Forum

Stowarzyszenie Branży Eventowej na Baltic For Events Forum

Baltic For Events Forum to duże wydarzenie zrzeszające ekspertów, klientów, sponsorów i biznesmenów z całego regionu Morza Bałtyckiego, w tym z: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji i Szwecji.

W tym roku patronat merytoryczny tego międzynarodowego wydarzenia objęło Stowarzyszenie Branży Eventowej. Co roku Forum odwiedza ponad trzysta wpływowych osób z branży. W tym roku wydarzenie  odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia w Tallinie.

Baltic For Events 2018 poświęcone będzie przede wszystkim doświadczeniu organizowania różnego rodzaju wydarzeń. Pierwszy dzień Forum jest podzielony na dwa odrębne bloki tematyczne:

  • festiwale i wydarzenia kulturalne,
  • wydarzenia korporacyjne i biznesowe


W trakcie pierwszego dnia każdy z uczestników zaprezentuje swój projekt, który koncentrować się będzie na temacie wpływającym na rozwój marki. Positivus Festival opowie o aktualnych trendach w sponsoringu, Pori Jazz tym, jak promować duże wydarzenia B2C, natomiast Cirque du Soleil przedstawi najnowsze trendy w organizacji współczesnych pokazów.


W trakcie Baltic For Events Forum odbędzie się  także blok dotyczący wydarzeń korporacyjnych i biznesowych. Jego rozpoczęciem będzie prelekcja Colja Damsa - legendy europejskiej branży eventowej i prawdziwego tytana nowoczesnego rynku. Tematy, jakie poruszy Colj Dams, czyli dyrektor generalny kultowej agencji Vams Dams, to przede wszystkim nowa era hybrydowych wydarzeń i sposób podejścia do przestarzałych kampanii.

Twoje wydarzenia biznesowe potrzebują głośników? A może ważniejszy jest dla Ciebie sposób zarządzania odbiorcami? Oryginalny eksperyment wraz z uczestnikami Forum przeprowadzi Janne Bjorge - założycielka największej skandynawskiej firmy eventowej Nine Yards.

W trakcie pierwszego dnia Forum odbędzie się aż 6 sesji dotyczących różnych krajów regionu Morza Bałtyckiego. Każda z nich będzie poświęcona aktualnym problemom i sposobom ich rozwiązywania. Tematyka będzie zróżnicowana w zależności od kraju: ROI, digitalizacja mediów, zupełnie nowe formaty wydarzeń B2B i B2C, klienci versus widownia… Pojawi się także wiele innych tematów, a każdy z nich prezentowany będzie przez pryzmat doświadczenia prelegentów. Co najważniejsze, zostaną przedstawione indywidualne i całkowicie nowe sposoby myślenia w różnych krajach.

Drugi dzień tradycyjnie będzie poświęcony klientom i innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym. Dyrektorzy największych wydarzeń w Europie i Azji (m.in. Siemens and Ericsson, Electrolux), Dyrektorzy Eventowi krajów bałtyckich (m.in. Microsoft, SEB) oraz Dyrektorzy Eventowi Skandynawii (m.in. Absolut i Audi) będą dzielić się swoimi doświadczeniami i nowoczesnymi pomysłami w formacie TED Talks, przyjmując postawę klientów.

Forum zostanie zakończone specjalnym blokiem tematycznym, czyli Event Service Festival. W jego trakcie rozpoznawalni  w swoich branżach twórcy i innowatorzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia i propozycje innowacyjnych rozwiązań.

Baltic For Events Forum 2018 to miejsce, gdzie praktyka popiera teorię, a uczestnicy poznają unikatowe treści na temat organizacji różnego rodzaju eventów. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które pozwala zobaczyć kompletną panoramę zmian na światowym rynku eventowym. W trakcie prelekcji i prezentacji będzie można poznać efektywne odpowiedzi na pytania z zakresu organizacji konferencji i wydarzeń biznesowych. Forum to całkowicie unikalne doświadczenie dla każdej osoby związanej z branżą eventową!

W trakcie Forum Polskę reprezentować będzie Dagmara Chmielewska, czyli dyrektor zarządzający Stowarzyszeniem Branży Eventowej. Innym polskim prelegentem będzie także Maciej Ledzion prezes zarządu Endorfina Events.  

Więcej informacji na stronie: www.balticforevents.com


INFORMACJA PRASOWA