Sieć sklepów Żabka na sprzedaż

Sieć sklepów Żabka na sprzedaż
Właściciel sieci Żabka planuje jej sprzedaż. W styczniu okaże się, czy decyzja rzeczywiście zapadnie. Wśród potencjalnych nabywców brane są pod uwagę Tesco i Carrefour.

Póki co nie ma pewności, co do przyszłości Żabki. Istnieją bowiem dwa warianty, jakie dopuszcza właściciel - sprzedaż lub wejście na giełdę. Obecnie jednak bardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja. - Kluczowe decyzje dotyczące przyszłości spółki zapadną w styczniu - mówi Jacek Spychała, rzecznik spółki Żabka Polska. - Wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora finansowego lub branżowego. Kolejną opcją jest debiut giełdowy w nadchodzącym roku.

Jeśli miałoby dojść do sprzedaży, to według nieoficjalnych informacji duże szanse na kupno ma Carrefour, jednak właściciel nie potwierdza na razie tych informacji. Jeśli jednak okazałoby się to prawdą, największe korzyści będą z tego mieli klienci, gdyż dzięki jego sile nabywczej obniżą się ceny na półkach.

Żabka działa na rynku od 12 lat. Obecnie ma w Polsce ponad dwa tys. sklepów i blisko 40 freshmarketów. W przyszłym roku ma powstać kolejne 200 Żabek. W Czechach jest ich na razie ok. 85. Wartość sprzedaży sieci szacuje się na ok. 300 mln euro.