Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

Sieć MEININGER Hotels z nową lokalizacją w Polsce

Sieć MEININGER Hotels rozwija międzynarodowe portfolio swoich lokalizacji nowym hotelem na terenie Polski. Krakowski hotel, który będzie położony w ścisłym centrum miasta i zapewni nocleg nawet ponad pięciuset osobom, dołączy do realizowanego właśnie obiektu w Warszawie. Obydwa mają otworzyć swoje drzwi dla gości w 2023 roku.

MEININGER Hotels oraz krakowska firma deweloperska Fronton zawarły umowę zakładająca otwarcie nowego hotelu w Krakowie latem 2023 roku. W transakcji pośredniczył Paweł Nowakowski, właściciel firmy PNConsulting. Nowy obiekt będzie położony w dzielnicy Grzegórzki w bezpośrednim sąsiedztwie punktów, takich jak Opera Krakowska i Ogród Botaniczny, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i Rynku.

- To wynik udanej współpracy z naszymi polskimi partnerami, który bardzo nas cieszy. Hotel MEININGER w Krakowie powstaje w doskonałej lokalizacji przy perspektywicznym dla regionu projekcie infrastrukturalnym – mówi Ajit Menon, CEO MEININGER Hotels.

Zielony ogród i taras na dachu w sercu Krakowa

Nowy hotel sieci MEININGER Hotels powstanie w zespole historycznych budynków, korespondującym z architekturą dzielnicy. Docelowo kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami – jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter.

- Koncepcja hoteli MEININGER, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę — podkreśla Eugeniusz Batko, Prezes Zarządu firmy Fronton.

Planowo do dyspozycji gości oddane zostaną 503 łóżka w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju).

Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych MEININGER, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem.

Doskonała lokalizacja w pobliżu węzłów komunikacyjnych

Budynek, w którym znajduje się hotel, jest zlokalizowany na wschód od obszaru historycznego Starego Miasta. Podróż na Rynek zajmie gościom około 5 minut tramwajem lub 15 minut pieszo, podobnie jak dotarcie w okolice Kazimierza.

Ze względu na położenie obiektu przy modernizowanej obecnie trasie kolejowej pomiędzy Dworcem Głównym a Rudzicami, goście hotelowi będą mogli w przyszłości dojechać do niego bezpośrednio z lotniska w Balicach. Dziś najbliższym dużym punktem komunikacyjnym jest Dworzec Główny, oddalony od hotelu o 10 minut podróży tramwajem lub około 15 minut spaceru.

Otwarcie polskich hoteli zakładane na 2023 rok

MEININGER Hotels planuje otwarcie w Polsce dwóch hoteli: w Krakowie oraz w Warszawie (prace nad tą lokalizacją trwają od 2019 roku). Obydwa są tworzone zgodnie z ideą hotelu hybrydowego, którą MEININGER realizuje na terenie całej Europy.

Koncepcja zakłada połączenie obsługi i komfortu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Każdy hotel charakteryzuje się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, lokalizacją w pobliżu centrum miasta, wysokiej jakości wyposażeniem i elastyczną strukturą pokoi. Co więcej, każdy z hoteli powstaje na podstawie unikatowego projektu, odzwierciedlającego wyjątkowy charakter lokalnego otoczenia.

INFORMACJA PRASOWA

fot. Fronton