SBE przemieni się w świąteczne ELFY. Wspierać będzie podopiecznych z Fundacji Przyszłość Dla Dzieci.

SBE przemieni się w świąteczne ELFY. Wspierać będzie podopiecznych z Fundacji Przyszłość Dla Dzieci.

Stowarzyszenie Branży Eventowej już od 8 lat wspiera najbardziej potrzebujących. W tym roku zdecydowało się przybrać rolę świątecznych elfów, aby nieść pomoc małej Alicji, Mai i ich rodzinom. Pomoc w walce z chorobą to przede wszystkim ułatwienie dnia codziennego, aby przynieść ulgę rodzicom, a także wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Fundacja Przyszłość Dla Dzieci od 2002 roku finansuje badania, operacje, leczenie i pobyty w placówkach leczniczych dla 350 podopiecznych.


4 grudnia nastąpi podsumowanie akcji charytatywnej ELFY. Do tego czasu można dostarczać do Global Expo przy ulicy Modlińskiej 6d przedmioty znajdujące się na świątecznej liście życzeń dziewczynek i ich rodzin. Planując zakup warto zgłosić tą informację na adres e-mail [email protected].


Akcja zakończy się spotkaniem 4 grudnia o godzinie 18.00 w Global Expo. Wystąpi Agencja Jak z Bajki wystawiając Kopciuszka, Galitsyna Art Gropup oraz grupa taneczna Atelie. Na scenie będzie można zobaczyć finalistkę Mam Talent, Darię Kowolik, a także artystkę popowo-soulową Agate Sadowką. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Łobodziński- Dobrze Prowadzący. Zaplanowano także warsztaty Śmiechoterapii.Alicja jest radosną dziewczynką, która urodziła się z niewykształconymi nóżkami. Jej mama musiała zrezygnować z pracy, aby móc się nią opiekować, więc rodzinę utrzymuje wyłącznie tata. Jak każde dziecko, Alicja posiada wielkie i drobne marzenia, które podczas akcji ELFY można spełnić. Dziewczynka marzy o:

 • błękitnym, pluszowym delfinku,
 • koniku na biegunach,
 • bajkach do czytania;
 • plastikowym samochodzie typu ,,jeździk”, w którym rodzice mogliby ją wozić.

Rodzina Alicji potrzebuje natomiast pralki automatycznej oraz chemii gospodarczej i kosmetycznej.Drugą podopieczną SBE jest Maja, którą zajmuje się wyłącznie mama. Każdego dnia 3-latka walczy z uciążliwym torbielem szyszynki, astmą oraz szeregiem zaburzeń. Wśród świątecznych życzeń Mai znajdują się:

 • kolorowe klocki do budowania,
 • puzzle z ,,Maszą i Niedźwiedziem”,

To co potrzebuje rodzina dziewczynki, jak i ona sama, to głównie przedmioty niezbędne na co dzień, takie jak:

 • ubrania i obuwie,: kurtka, spodnie, legginsy, bluzeczki, koszulki, szlafrok z kapturem i bielizna z motywem Świnki Peppy. Jej wzrost to 110 cm. Rozmiar stopy wynosi 26,
 • mleko Bebiko numer 4 lub 5, które są jedynymi, jakie Maja toleruje z uwagi na alergię,
 • proszek do prania Bryza i niebieski płyn do płukania Lenor,
 • okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem UV,
 • kolorowe ręczniki kąpielowe.


Więcej informacji o Akcji ELFY

Dołącz do wydarzenia na FacebookuINFORMACJA PRASOWA