Rozstrzygnięcie konkursu Hotelarz Roku 2014

Rozstrzygnięcie konkursu Hotelarz Roku 2014

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu Hotelarz Roku 2104 organizowanego przez magazyn „Hotelarz” oraz firmę Horwath HTL. Zwieńczeniem plebiscytu była uroczysta gala w dniu 19 listopada, która odbyła się w hotelu Sofitel Warszawa Victoria. W trakcie imprezy laureatom wręczono nagrody w siedmiu kategoriach.

Event poprowadzili Rafał Szubstarski, redakor naczalny magazynu „Hotelarz” oraz Janusz Mitulski z doradczego przedsiębiorstwa Horwath HTL. Ideą konkursu było stworzenie najbardziej prestiżowej nagrody w branży hotelarskiej w kraju.

- Na rynku jest wiele konkursów nagradzających hotele, brakowało dotąd wydarzenia, w którym doceniono by ludzi odpowiadających za sukces tych obiektów. Postanowiliśmy zapełnić tę lukę i stworzyć konkurs promujący najlepszych profesjonalistów w branży - stwierdza Rafał Szubstarski.

Do konkursu zgłosiło się ponad 70 kandydatów, spośród których jury wybrało tegorocznych zwycięzców. W skład komisji weszło 24 ekspertów z branży hotelarskiej. Byli to m.in. właściciele hoteli, prezesi, dyrektorzy, specjaliści w konkretnych dziedzinach hotelarskich. Przewodniczącym jury został Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP oraz wiceprezes Orbis SA.

A oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:
Dyrektor generalny hotelu sieciowego - Magdalena Mucha - Hilton Gdańsk
Dyrektor generalny hotelu niezależnego - Grażyna Kowalczyk - Hotel Narvil
Dyrektor sprzedaży i marketingu hoteli sieciowych - Katarzyna Niezgoda - Vienna International Hotelmanagement
Dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu niezałeżnego - Daniel Błaszkiewicz - Hotel Anders Stare Jabłonki
Revenue manager -Marta Hancock - Grupa Hotelowa Orbis
Hotelarz do 35 roku życia - Miłosz Stanisławski - Sound Garden Hotel Warszawa

W trakcie gali wręczona została również specjalna nagroda „Hotelarz 25-lecia”. Wyróżnienie to trafiło do osób, które zdaniem jury, najbardziej przyczyniły się do rozwoju branży hotelarskiej, tworząc obiekty hotelowe charakteryzujące się najwyższym profesjonalizmem. W tej kategorii nagrodzeni zostali: Małgorzata Chechlińska z Grupy TRIP, Andrzej Dowgiałło - Grupa Anders oraz Wiesław, Tadeusz i Leszek Likusowie z Holding Liwa.

Prócz eleganckich statuetek, zwycięzcy otrzymali także nagrody rzeczowe w postaci tabletów Galaxy Tab S firmy Samsung, a także vouchery pobytowe od portalu Hotele.pl.

- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem i przyjęciem konkursu w branży hotelowej. Skład Kapituły, do której zaprosiliśmy najlepszych ekspertów znających rynek od podszewki był gwarancją wyłonienia prawdziwych liderów branży - skomentował Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawcy Hotelarza.

INFORMACJA PRASOWA