Rok sukcesów angelo Hotel Katowice

Rok sukcesów angelo Hotel Katowice
Czterogwiazdkowy hotel angelo Katowice rok temu przyjął pierwszych gości. Dziś jest jednym z wiodących hoteli biznesowo-konferencyjnych na Śląsku. 5-7 maja świętuje swoje urodziny. Z tej okazji przygotował wiele atrakcji.

angelo Hotel Katowice pojawił się na mapie Katowic w marcu 2010r. Kiedy rok wcześniej inwestorzy – Warimpex i UBM – rozpoczynali budowę obiektu, ich celem było stworzenie hotelu wyróżniającego się stylowym designem i najwyższą jakością obsługi. Miał on również posiadać nowoczesne centrum biznesowo-konferencyjne i różnorodną ofertę skierowaną do osób podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Po zaledwie roku angelo Hotel Katowice stał się jednym z głównych graczy na rynku hotelarskim w regionie. Jako jedyny na Śląsku został nominowany do prestiżowych nagród Top Hotel i Najwyższa Jakość Quality International.

„angelo Katowice to szósty hotel tej designerskiej marki na świecie. Jej sukces z innych krajów został powtórzony przez polski obiekt. W krótkim czasie udało się mu uzyskać dobrą renomę, wiodącą pozycję i wielu zadowolonych klientów.” – zauważa Izabela Hren, Chief Operating Officer Vienna International Hotels & Resorts, zarządzającej obiektem. Tomasz Piórkowski, Dyrektor Generalny hotelu, dodaje: „Pierwszy rok działalności jest niezwykle trudny okresem. Jako nowi gracze na rynku musieliśmy budować swoją pozycję i pokazać, że nasza oferta i jakość obsługi są konkurencyjne, a hotel wyróżnia się spośród innych. Dziś mogę przyznać, że osiągnęliśmy sukces, co motywuje nas do jeszcze cięższej pracy.”

Hotel poza promocją swojej oferty bardzo mocno angażuje się również w działania na rzecz Śląska. Jak przyznaje Piórkowski: „Obecnie nie można sprzedawać hotelu bez promocji regionu. Dlatego od samego początku konsekwentnie wspieramy Śląsk jako świetną destynację konferencyjno-eventową. Katowice w połączeniu z naszym nowoczesnym centrum konferencyjnym stają się doskonałą lokalizacją do organizacji każdego typu wydarzeń. Przekonało się o tym wielu naszych klientów.

Ponad 70 000 gości, 1300 konferencji
angelo Katowice szybko stał się ważnym miejscem na mapie eventowej, konferencyjnej i kulturalnej regionu. W hotelu zostało zorganizowanych około 1300 wydarzeń: od kameralnych urodzin czy chrzcin po międzynarodowe kongresy, przykładowo Europejski Kongres Gospodarczy czy duże medyczne konferencje. Hotel sprostał również wielu nietypowym przedsięwzięciom, takim jak prezentacja nowego modelu marki Infinity. Odbyła się ona zarówno na terenie hotelu, jak i w rozstawionym na hotelowym parkingu namiocie.

Od otwarcia w hotelu nocowało oraz uczestniczyło w odbywających się w nim konferencjach ponad 70 000 osób. Wśród nich byli polscy i zagraniczni celebryci oraz pierwszoligowe drużyny piłkarskie, narodowa reprezentacja siatkówki, uczestnicy Tour de Pologne, DJ Mayday oraz wykonawcy OFF Festival. Hotel, a szczególnie jego Jazz Bar ze stylowym kominkiem, stał się miejscem często wybieranym przez producentów telewizyjnych.

angelo Katowice wykracza poza tradycyjną definicję hotelu, ze względu na swoje silne związki z ideą jazzu. W hotelowym barze co czwartek można odpocząć po trudach dniach słuchając na żywo muzyki jazzowej. Koncerty cieszą się rosnącym powodzeniem i stały się jedną z ważniejszych cyklicznych imprez muzycznych na Śląsku. Odniesienia do jazzu są również mocno widoczne w aranżacji wnętrz i atmosferze hotelu. Świadczy o tym stylizacja Jazz Baru i lobby, liczne czarno-białe zdjęcia oraz delikatna smooth jazzowa muzyka, która wita gości i towarzyszy im podczas pobytu w hotelu.

Urodzinowe atrakcje
„Rok działalności to doskonała okazja do podsumowań oraz podzielenia się naszymi sukcesami z innymi.” – zauważa Tomasz Piórkowski i dodaje: „Z okazji urodzin przygotowaliśmy specjalną ofertę oraz wiele atrakcji. Zachęcamy do świętowania razem z Nami”.

W dniach 5-7 maja angelo Hotel Katowice oferuje 50% zniżki na menu a’la carte w restauracji Sunlight. Promocja obejmuje również drinki i napoje w Jazz Barze. 5 maja (czwartek) hotel przygotował coś dla melomanów. O godz. 20:00 zacznie się specjalny wieczór jazzowy - zagra Brazilian-Polish Connection. Z kolei smakosze będą zadowoleni z „Kulinarnych podróży przez świat”, na które angelo Katowice zaprasza 6 maja (piątek) w godz. 19:00 – 22:00. Międzynarodowy bufet za 40 PLN za osobę zapewni smaczny i wykwintny początek weekendu. Kropką nad i urodzinowych celebracji będzie sobotnie angelo party. W sobotę 7 maja angelo Katowice rozbrzmi gorącymi rytmami lat 70. i 80., a do zabawy i tańca zaprosi DJ Piotr. Start: godz. 20:00.

O angelo Hotel Katowice
angelo Hotel Katowice to nowoczesny czterogwiazdkowy hotel konferencyjno-biznesowy położony w samym centrum stolicy Górnego Śląska, 500m od Hali Widowiskowej Spodek i dworca PKP. Został otworzony zaledwie rok temu i dziś jest jednym z wiodących hoteli w regionie, z największym centrum konferencyjnym oraz designerską restauracją. Zarządzany jest przez Vienna International Hotelmanagement AG.

Hotel oferuje 181 dwuosobowych, nowocześnie wyposażonych pokoi, 17 apartamentów z aneksami kuchennymi i 5 junior suite. 12 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 1350m2 mieści łącznie 700 osób w ustawieniu teatralnym. W największej sali można zorganizować spotkanie nawet dla 450 osób. Unikalny wystrój wnętrz hotelu powstał z kombinacji nowoczesnego designu, najnowszych technologii oraz wyrazistej kolorystyki inspirowanej Dalekim Wschodem www.angelo-katowice.pl

INFORMACJA PRASOWA