Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2021

Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2021

Raport Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce to coroczna publikacja, która w kilku rozdziałach i infografikach podsumowuje aktualną sytuację branży. Raport został opracowany przez Polską Organizację Turystyczną, miejskie i regionalne convention bureaux oraz rekomendowanych przez POT organizatorów kongresów (PCO) i podróży motywacyjnych. Zebrane dane pozwoliły stworzyć świetne opracowanie, z którym powinien zapoznać się każdy uczestnik rynku MICE. 

Raport Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2021 miał na celu możliwie najszerszy opis aktualnej na 2020 rok sytuacji w branży MICE. Autorom raportu dane dostarczyło wiele różnych źródeł. Były to międzynarodowe organizacje i stowarzyszenia (ICCA i UIA), miejskie i regionalne convention bureaux (tzw. badanie krajowe) oraz rekomendowani przez POT organizatorzy kongresów (PCO) i podróży motywacyjnych (ITC).

Pierwszy rozdział opiera się na informacjach zgromadzonych przez ICCA i UIA. Wynika z nich, że większość wydarzeń stacjonarnych planowanych na rok 2020 została przełożona (aż 44 %). Tendencja ta malała w drugiej połowie roku, ale i tak Polska zaliczyła 80-procentowy spadek jeśli chodzi o organizację spotkań stacjonarnych w porównaniu do roku 2019. Co ciekawe, mimo tego dużego spadku, Polska w rankingach międzynarodowych organizacji zanotowała wzrost w stosunku do roku poprzedniego. 

Nie mniej ciekawy wydaje się rozdział 3, w którym możemy zobaczyć, jak procentowo wyglądała organizacja wydarzeń korporacyjnych i motywacyjnych, konferencji, kongresów czy targów. Z raportu możemy również odczytać, m.in. jakie branże zorganizowały najwięcej spotkań i jaki typ obiektu wybierały na miejsce swojego eventu. 

Raport obrazuje również, jak wyglądała sytuacja w niektórych miastach (w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu). Ile wydarzeń zorganizowano i w jakiej formule (stacjonarne, hybrydowe, online ?). 

W raporcie wspomniano również o Protokole Kraków Network, który jest zbiorem dobrych praktyk i rekomendacji do stosowania w nowej, post-pandemicznej rzeczywistości, określającym listę kluczowych strategii, które umożliwiają dalszy rozwój przemysłu spotkań i wydarzeń. Pisaliśmy o nim niejednokrotnie na naszej stronie - choćby tutaj: Rewolucja w Krakowie – Protokół KRAKÓW NETWORK ogłoszony!

W raporcie znajdziemy również wiele innych ciekawych informacji, z którymi warto się zapoznać. 

Raport do przeczytania i pobrania TUTAJ.