Radisson Hotel Group wprowadza program szybkich testów COVID-19 dla gości oraz uczestników spotkań

Radisson Hotel Group wprowadza program szybkich testów COVID-19 dla gości oraz uczestników spotkań

Radisson Hotel Group to jedna z największych na świecie grup hotelarskich, posiadająca dziewięć różnych marek hotelowych oraz ponad 1500 obiektów działających lub będących w budowie w 120 krajach. Nadrzędnym mottem grupy jest: „Every moment matters” z podpisem „Yes I Can!”, które najlepiej ilustrują jakość jej usług.

Jednym z największych priorytetów Radisson Hotel Group jest oczywiście zdrowie, bezpieczeństwo i ochrona gości, członków zespołu i partnerów biznesowych - zwłaszcza w czasie pandemii. W maju 2020 roku grupa ogłosiła wprowadzenie Protokołu Bezpieczeństwa wypracowanego we współpracy z firmą SGS. Obejmuje on jeszcze większą dbałość o czystość i higienę – szczególnie w przestrzeniach wspólnych, zainstalowanie stacji dezynfekujących na całym terenie obiektu, środki ochrony osobistej dla członków zespołu, wprowadzenie zasad dystansu społecznego, lepszą cyrkulację powietrza, rygorystyczne procedury przygotowywania posiłków i wprowadzenie hybrydowych opcji spotkań.

Dziś, grupa rozszerza swoje działania, proponując program szybkich i niedrogich testów COVID-19. To pierwsza grupa hotelowa, która wprowadza taką usługę w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Po jego pełnym wdrożeniu każdy hotel zapewni gościom i uczestnikom spotkań odpowiednio przygotowane miejsce oraz profesjonalną usługę przeprowadzenia testu PCR.


Kompleksowy program testów dla wszystkich gości w kontekście usług hotelarskich jest w regionie przełomowy. Został wprowadzony, by zapewnić podróżnym bezpieczeństwo w czasie stopniowego powrotu gospodarki do swobodnego przemieszczania się i organizacji wydarzeń biznesowych.

Jak mówi Chema Basterrechea, Executive Vice President & Chief Operating Officer Radisson Hotel Group EMEA: “Możliwość oferowania szybkich testów gościom oraz profesjonalistom zajmującym się organizacją spotkań, imprez i konferencji to kolejny krok w kierunku bezpiecznego powrotu do aktywnych podróży indywidualnych i biznesowych. Oferujemy w ten sposób gościom i uczestnikom wydarzeń spokój ducha i pewność, że znajdują się w bezpiecznym i zdrowym środowisku. Tym samym poszerzamy ofertę Radisson Hotel Group, dostosowując się szybko i skutecznie do nowych wymagań. Przełomowy program testów w połączeniu z naszym Protokołem Bezpieczeństwa podkreśla ciągłe zaangażowanie sieci w bezpieczeństwo i ochronę zdrowia gości, partnerów i pracowników”.

Opcje testowania COVID-19 obejmują:

  • Szybkie testy antygenowe COVID-19 oferowane przez wyspecjalizowaną zewnętrzną firmę testującą i przeprowadzane przez przeszkolonego pracownika służby zdrowia na miejscu w hotelu przed wydarzeniem / spotkaniem
  • Możliwość przeprowadzenia testów PCR w lokalizacji w pobliżu hotelu
  • Dostęp do testów PCR z samodzielnym pobieraniem próbek – w krajach, w których jest to prawnie dozwolone
  • Testy PCR grupowe lub VIP na miejscu w hotelu


Globalnym partnerem jest firma Hughes Healthcare oraz testy antygenowe przepływu bocznego, które okazały się jednymi z najbardziej czułych i najdokładniejszych. Goście uczestniczący w wydarzeniach i spotkaniach zorganizowanych, zatrzymujący się w hotelach Radisson Hotel Group grupy mogą również wykonywać testy PCR, w ramach partnerstwa grupy z firmą SYNLAB – wiodącym ogólnoeuropejskim dostawcą usług laboratoryjnych i diagnostyki medycznej między innymi dla UEFA oraz z firmą Eurofins – liderem w dziedzinie analiz biologicznych, partnerem wyścigów Formuły1. Wybrane hotele będą oferować testy PCR na miejscu dla grup lub osób – wykonane przez firmę zewnętrzną - lub testy PCR z samodzielnym pobieraniem próbek.